1 2 3 4 5 6 7 8

taşeron işçilerin kadrolu işçi olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  dünkü açıklamalardan sonra gerçekleşeceği söylenen durum.

   
 2. Adaletsiz ve içi doldurulamayacak bir beklentidir

   
 3. Harika bir haberdir.Bakmayın siz dudak bükenlere,sorsanız solcunun önde gideni,işçinin emekçinin garibanın akrabası kayınçosudur ama bu habere bile sevinemez.

   
 4. nasıl uygulanacağı,şartlarının neler olacağı önümüzdeki aylarda belli olacak gelişme.

   
 5. Olayın bir çok noktasıyla değerlendirilmesi gereklidir.

  Taşeron ve devlet açısından: iyi sonuç bütçeye katkısı var adamlar zaten aynı işi yapmaya devam edecek, arada firma sahibi olan zenginlerin kazancı devletin cebinde kalacak.

  Memur Adayları açısından: hezimet. Onlarca yıl okuyup kendini yetiştiren milyonlarca KPSS adayı için 2 bin kadrolu merkezi atama yaparken bir günde yaklaşık 500 bin kişiye kadro verildi.

  taşeronlar ilk alındıklarında sınavla alınmış olsa ve herkes tercih yapmış olsaydı kesinlikle kimsenin itirazı olmayacaktı. Bu alanda yer alanların referansla işe yerleşmiş ve daha sonradan kadroya geçmiş olmaları ise başka bir sorun.

  ne diyelim hayırlı olsun.

  tanım: kamuda taşeron firma aracılığıyla çalışan taşeron işçilerin devletin bünyesine alınma durumu.

   
 6. ülkemizde emekçilerin sömürülecek bir duygusunun daha bulunduğu gerçeği

   
 7. bir kesimi çok mutlu eden diğer kesimi ise gerçek anlamda rahatsız eden durum.

  onca yıl insanları kpss diye bir sınava tabi ederek, insanları mağdur eden, mesleklerini yapamayan insanlar varken, bir anda kpss için çabalamamış, kendilerinin sahip olduğu eğitime tabi olmayan bir çok kişinin memur olması bir çok insanı üzdü.

  geri dön yıllarca asgari ücret ile çalışmak zorunda bırakılan, işten çıkarılacak mıyım, yoksa devam mı diye düşünen bir çok insan içinde harika bir atılım oldu.

  kendi düşüncem ile; oy kaylesi ile insanlara bir söz verildi ve geri dönülemediğini düşünüyorum. taşeron çalışanları size oy veren kesimse, diğerleri size oy vermiyor mu? şimdi de bunları düşünsünler. inşallah taşeron çalışanları da torpilli kişilerden oluşmuyordur, umarım.

   
 8. dersane öğretmenlerinin meb bünyesindeki okullara alınması gibi bu da kpss ye kafa patlatıp sabah akşam ders çalışan,o denemeden bu denemeye koşan; genel kültürü,genel yeteneği,eğitim bilimleri üstüne alan sınavı derken o da yetmezmiş gibi mülakat getirilip 60 alanın 90 ın üstünde yer aldığı adaletsizlik gibi adaletsiz olan durum.

   
 9. şartları taşıyan kişilerin en geç yarına kadar başvurmalarını gerektirecek olay. başvurmayanların hakkı kaybolacak.

   
 10. İşyerlerinde tam bir curcunaya sebep olan şey

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.