1 2 3 4 5 6 7 8

tansiyonu yükselten sebepler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tuz, şeker, kafein- kolalı içecekler , aşırı siyah çay, margarin , fast food, şarküteri ürünleri, sık alkol tüketimi, stres, uyku apnesi, yetersiz potasyum alımı ( dengesiz-yetersiz beslenme ) , tiroid hastalıkları, ağrı kesiciler ve grip ilaçları , susuzluk, doğum kontrol hapları, kavga etmek, yaş, cinsiyet, kalıtım, aşırı kilo, diyabet, hareketsizlik, sigara, bazı baharatlar ( Mesela sumak tansiyonu yükseltir her yemekte ama ölçülü tüketiyoruz tuz yerine sumak katıyoruz. )

   
 2. galatasaray maçlarının hakemleri şeklinde cevaplandırabileceğim başlık. kısa ve net.

   
 3. Stres,gerginlik,üzüntü kısaca tüm olumsuz etkenler..

   
 4. Fifanın server yavaşlığı...

   
 5. çorapla ıslağa basmak.

  yan gelip yatarken dışarıdan gelen inşaat sesleri.

  dilenciye para vermeye niyetlenmişken cebinde bozukluğunun olmadığını fark etmek.

   
 6. genetik olarak damarların dar olması, ayrıca en büyük sebeplerden birinicisi ise kanda biriken Trigiliseritlerin damar iç çeperlerini zamanla tıkayarak kan akışını yavaşlatması ve ileride muhtemel kalp krizine neden olabilen bir durumdur. bunun yanında kötü kolesterol de tansiyon sebebidir. tuzlu hayat biçimine alışkın olan türklerin damarlarında su çekilmesi de tansiyona sebep olur.kısacası vücudunuzdan fazla şekeri,yağı ve tuzu atarsanız tansiyon hastası olmazsınız.

   
 7. Ekmek , paketli gıdalar , hareketsiz yaşam tarzı ve yeterince su içmemek

   
 8. Bugün okuduğum bir haber mesela.

   
 9. fazla tuzlu yiyecekler, haddinden çok çay ve kahve tüketimi, bazı ilaçlar, stres, vb. sebeplerdir. aslında ülkenin gidşatını düşündükçe de enseme ağrılar girebiliyor..

   
 10. Olur olur da hafta içi evde kalıp, ne zamandır izlemedim diyip televizyonda gündüz kuşağı programlarını açma ve de izleme gafletinde bulunursanız, tansiyonunuzun yükselme ihtimali kuvvetle muhtemeldir. Zira Program içeriğini oluşturan konular, dayanılacak gibi değil, beyin yakan konu ve konuklar, kalbe de zarar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam