1 2 3 4 5 6 7 8

sucuk

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Kurutulmuş bağırsak içine konulan baharatlı et kıyması ile yapılan bir tür yiyecek. Kangal sucuk vazgeçilmezler arasındadır. Kırmızı et ve tavuk etiyle yapılabilmektedir.

   
 2. üzüm şırası ve ceviz kullanılarak yapılan tatlıdır

   
 3. mangalı yada yumurtalısıyla tadından vazgeçilmeyen sofraların baştacı

   
 4. taze karışımından yapılan köftesinin kurusundan daha lezzetli olduğu yiyecek

   
 5. nefis baharatlarla hazırlanmış çeşitli etlerin karışımıy yada belirli bir etin karışımıy oluşan lezziz bir yiyecektir.

   
 6. Çekilmiş kıymanın çeşitli baharatlarla ve bir miktar kuyruk yağıyla uygun kıvamda hazırlanarak ince bağırsak içerisine doldurulup kurutulması sonucu elde edilen nefis bir lezzettir. Yumurta ve mangalda hayal ettiğiniz zaman ağzınızın suyunu akıtır

   
 7. türk kültüründe ve mutfağında önemli yere sahip, söylendiğinde akla kayseri Afyonkarahisar gelen, en meşhur markaları şahin, başyazıcı gibi reklamlarla tanıtılandır..

   
 8. Bazı zamanlar içeriğinde at/eşek eti kullanılmasıyla da gündeme gelen bir gıda ürünüdür...

   
 9. Para gibi değerli değişim araçlarının yanında ayni olarak alınabilen rüşvet aracı.

   
 10. bir sosyal medya hesabından paylaşılmıştı. kayseri'nin ilçesine bağlı bir köyde. evin hanımı tamamen doğal ürünlerle ve kendi ihtiyaçları kadar yapıyordu. aile içinde elbirliğiyle üretilen sucuk anlaşılan o ki , hem sağlıklı hem güvenilir. aslında yapmak isteyenler, meraklısı için yapılışının çok da zor olmadığını, evlerde de pekala yapılabileceğini öğrendiğimiz bir yiyecekmiş sucuk.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.