1 2 3 4 5 6 7 8

su sesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. dere şırıltısı, şelale gürlemesi, dalga sesi vs huzurun dinginliğin sesiyken özellikle gece bozulan musluktan şıp şıp damlayan ses huzursuzluğun sesidir

   
 2. ıhlara vadisinde çimlere oturup yanınızdan akan ırmağın sesini dinleyerek huzur bulunabilecek, dert,tasa,stresten uzaklaşılabilecek sestir. nehir kenarı, deniz kenarı gibi yerlerin değerli olmasını sağlayan sestir.

   
 3. hayattaki üç güzel sesten biri kabul edilen, dere kenarında falan dinlerken çok güzel bir ses olan, buna rağmen evin çatısından ya da mutfak musluğundan damlıyorsa insana çin işkencesi gibi gelen ses.

   
 4. Bir akarsuyun ya da ırmağın, küçük bir şelalenin yanında bir süre zaman geçirirseniz fark edebileceğiniz bir durum da zamanla suyun içinden, sanki birileri konuşuyormuş, kahkaha atıyormuş ya da fısıldaşıyormuş gibi garip sesler duymaya başlayacağınızdır.

  Bu kulak yanılsaması nasıl gerçekleşir bilmiyorum ama pek çok hikayenin uydurulmasına da bunun vesile olduğunu düşünebiliriz.

   
 5. ataların para sesi ve karı (ataların hitabı bana çemkirmeyin) sesi ile muhteşem bir üçlü oluşturduklarını düşündüğü fonetik

   
 6. geceleri uyumadan, uyanınca dinlediğim sestir.gece dinlerseniz karanlığı deler.dikkat yoğunlaştırıcıdır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.