1 2 3 4 5 6 7 8

sözlüğü canlandırma fikirleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 2015 yılından beri hizmet veren memurlar.net sözlük bölümünü daha aktif hale getirebilmek için sunulan önerilerin bir arada toplandığı başlık.

  Nacizane şahsım tarafından sunulan fikirler şu şekilde:

  1) 2005 yılından beri memurlar net üyesi olmama rağmen memurlar.net sözlükten yaklaşık dört ay önce haberim oldu. Bunda benim de payım var, son 7 yıldır siteye ayda yılda bir giriş yaptım, ancak pandemiden dolayı son zamanlarda daha sık girdiğimde de sözlüğü fark etmem zaman aldı. Fark etmemle birlikte de ilk günden itibaren aktif olarak yazmaya başladım zaten.benim gibi üye olup da sözlükten bihaber olan, potansiyel aktif yazar olabilecek kişilerin dikkatini çekmeyi başarmak gerekir. Bu konuda editörlere daha çok iş düşüyor.

  2) aktif yazarların kendi aralarında anlaşması, koordinasyon ve fikir alış-verişi ile yazarlara günlük ya da haftalık en az belli bir sayıda konu açma ve entry girme görevi verilebilir.

  3) her ay olmasa da, editörlerin kendi aralarında belirledikleri aylarda, aktif yazarlar arasından birine kitap, kitap ayıracı, dergi, ajanda gibi küçük süpriz hediyeler verilebilir.

  4) ilk yıllarda sözlüğü aktif olarak kullanıp, sonradan yazmaktan vazgeçen sözlük yazarlarının tekrar sözlüğe geri kazanımı için -yine burda editörlere iş düşüyor- çalışmalar yürütülebilir.

  Tek amaç sözlüğü daha canlı, daha aktif hale getirebilmek, aktif yazar sayısını arttırabilmektir. Ki ben sözlüğe başlamadan önce sözlüğün kapanacağına dair başlıklar gördüm. Böyle bir durumunun mevzu bahis olmaması için görev, biz yazarlara düşüyor.

   
 2. Tabi ki yazarlar robot değil; tuşuna bas, konu açsın, tuşuna bas entry girsin. Herbirimizin gündelik hayatı, işi, uğraştığı şeyler birbirinden farklı. Her gün aynı modda olamayabiliyoruz, canımız sıkılabiliyor, yorgun, bitkin ve de sinirli olabiliyoruz. Ancak ortak paydamız burası, sözlük. Bu tür durumlarda sözlüğe şöyle bir bakıp çıkabiliyor da insan ki ben de on gün kadar bu süreci yaşadım. Ancak yazma dürtüm beni yine rahat bırakmadı, kaldığım yerden devam ediyorum. Mühim olan da bu bence, arada tökezlenir ama yine de yürümeye devam edilir.

   
 3. sorun sözlükle alakalı değil, sitenin genelinde üye kaybı yaşanmasından dolayı bu yavaşlık dediğim durum

  sitenin en hareketli bölümü iletiler kısmıdır ama orası bile artık çok yavaş ilerliyor, bu tamamen insanların site kullanımıyla ilgili bir sorun bence

  sosyal medya insanlara daha cazip gelmeye başladı ve bir de dönüşümlü çalışma olduğu için genelde buraya pek bakmıyorlar

  iş yerindeyken girebilecekleri siteler kısıtlı olduğu için buraya giriyorlar genelde ama şimdi evde olunca alternatifleri de arttı

  site yönetimi acilen reyize ulaşıp herkesi işe göndertmeli:)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.