1 2 3 4 5 6 7 8

sosyal mesafe

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. covid-19 sebebiyle hayatımıza giriş yapan mesafe.

  daha düne kadar kol kola gezdiğimiz sokaklarda, şimdi bir yabancı gibi geziyoruz. gezmesen ne olacak peki polis arabasından bir ses yankılanıyor; sosyal mesafe kuralına uyalım diye. hadi yabancılar için olması gereken ama aynı ev içerisinde yaşayan insanlar buna sinir oluyor. hatta adamın biri polise "karım benim karım" diye bağırıyordu.

   
  (Bkz: covid 19)
 2. sanırım uzunca bir süre daha duyacağımız ve uymak zoruda kalacağımız sağlık kuralının temelini oluşturan etmen.

   
 3. burada da entryler arasına birer boşluk bırakılması gereken durumdur

  ne öyle dip dibe entryler(tebessüm)

   
 4. İletişim eğitimlerinde geçen ve bizde hic kimsenin uymadıgı mesafelerdir. Birileri bize cok yaklasip konfor alanimiza girince rahatsiz oluruz. Virüsten sonra belki bu da aliskanlik haline gelir diye umut ediyoruz

   
 5. uyarılara rağmen uymamak için çaba sarfettiğimiz mesafe.

  bu mesafeyi yakalamak için bütün insanlarda aynı bilinç olması şart. yoksa olmuyor net bir şekilde. sen ne kadar uymak istesen de üzerine gelen insanlardan kurtulamıyorsun.

  güya marketlerde sosyal mesafe için çizgiler çekilmiş ve sen o çizgide bekliyorsan, o sıra kolay kolay gelmiyor. o boşluğu insanlar o kadar hızlı dolduruyor ki, şaşıp kalıyorsun. her zaman gittiğim markette ki çizgi bir metreden bile kısa, bir buçuk metreyi hiç söylemiyorum.

   
 6. insanımızın çok ta riayet etmediği yakınlık mesafesi.

   
  (Bkz: hak getire)
 7. Asosyallikten direnç gösterilen mesafenin sosyalleşmiş halidir.

  Direnç sesi;biz asosyalsek, mesafe sosyal olamaz.

   
 8. içişleri bakanlığının açıklamasına göre en fazla uyanın kırıklareli, uymayanın da gaziantep olduğunu açıkladığı kural.

  yalnız sadece gaziantep mi uymuyor, diğer iller de aynı durumda. hiçbir ilde sosyal mesafe kuralına uyulduğunu düşünmüyorum. normalleşme deyince, bayağı normalleştik.

   
  (Bkz: gaziantep)
 9. hepimizin uymadığı kural. en azı en çoğu yok bu işin.

   
 10. sokakta yürürken korumaya çalıştığımız ama korumakta sıkıntı çektiğimiz mesafe. sen ne kadar kaçarsan kaç, diğer insanlar senin üzerine üzerine geliyor. hala bu konuda gerekli özeni gösteremiyoruz ya da göstermek istemiyoruz. hala bana bir şey olmaz ya da bizim şehrimizde yok rahatlığı mevcut.

  ha sadece sokakta değil diğer girdiğimiz mağazalarda da sosyal mesafe sorunu yaşıyoruz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.