1 2 3 4 5 6 7 8

şizofren

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Şizofreni, alevlenme ve yatışma dönemleriyle kendini gösteren kronik bir psikiyatrik hastalıktır

   
 2. akıl oyunlarında esas oyuncunun hastalığı

   
 3. birçok çeşidi bulunan tehlikeli bir o kadar da merak uyandıran rahatsızlık. işin kötüsü çoğu şizofreni kendisinin hasta olduğunu kabullenmez.

   
 4. şizofrenden bahsedildiğinde akla hemen akıl oyunları ve zindan adası filmleri gelmesi ile insanlarda merak uyandıran lanet bir hastalığın adıdır

   
 5. şizofren, şizofreni hastalığı teşhisi konmuş olan kişi

   
 6. tedavisi zor olan, zaman zaman iyi gözükse de, her hangi bir olayın tetiklemesiyle kötüleşecek hastalık türüdür.

  tehlikelidir, hastalığa yakalanan kişi hayal dünyasında yaşadığı için her şeyi yapabilir dikkat edilmelidir.

   
 7. hastalar sıklıkla garip davranışlar ve konuşmalar sergilerler.gerçekte olmayan sesler işitmeye ve hayaller görmeye başlarlar. Bazı hastalarda garip pozisyonlarda uzun süre durma, bazılarında ise uzun süre hareketsiz kalma durumları olabilir.

   
 8. insanı diğer insanlardan ve gerçeklerden uzaklaştıran, hayal dünyasıyla gerçekler arasında gidip gelmesine neden olan özellikle yakınındakilere -ki en çok da en sevdiklerine, ailesine- tehlikeli davranışlarda bulunmasına (iftira, yaralama, öldürme) yol açabilen tehlikeli bir psikolojik hastalık olan şizofreniye yakalananlara verilen ad.

   
 9. akla hemen akıl oyunları filmindeki nobel ödüllü ünlü matematikçi john nash i getiren amansız hastalıktır. gerçekte olmayan kişiler görme ve sesler duymaya müteakip, zarar verici davranışlara sebep olabilen hastalıktır.

   
 10. farklı fikirleri var denilerek zararsız ilan edilemeyecek hastalıktır zira bu hastalıktan muzdarip insanların çoğu çevresindeki insanlara yeryüzünde cehennemi yaşatmakta ve sonu cinayete kadar gidecek suçlar işlemektedirler yani diğer insanlardan farklı düşünen insanlardan ayrı bir yere konularak değerlendirilmelidirler zira marjinal olmak farklı, şizofren olmak farklıdır. bir de şimdi hatırladım eskiden hoşlandığım kız da şizofrendi...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.