1 2 3 4 5 6 7 8

sirke

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yemeklerde, salatalarda tatlandırıcı olarak veya salamura gibi koruyucu olarak kullanılan genelde üzümden ve elmadan yapılan ekşi meyve suyudur. Faydalarının saymakla bitmeyeceğine dair veriler olan nimet.

   
 2. bit yumurtasi.

   
 3. bitin canlanmadan önceki hali, ayrıca turşunun vazgeçilmezi

   
 4. Ekşi tadını ve keskin kokusunu içerisindeki kimyasal formülü CH3COOH olan asetik asıtten alan turşu yapımı,salata ve bazı yemeklerde kullanılan,elma ve üzüm suyunun kimyasal değişimi sonucu oluşan bileşiktir.

   
 5. çok iyi bir temizleme, dezenfekte sıvısı olarak kullanılan, üzümden, elmadan elde edilebilen, bulaşık makinelerini de konmaya başlanan, değişik rahatsızlıklar içilebilen sıvıdır..

   
 6. turşu yapmak için kullanılan ve salatalarda kullanılan sıvı madde.

   
 7. Kullanımı sünnet olan, keskin ise Küpüne zarar verecek olan, diş eti ve boğaz rahatsızlıklarında gargara yapılır ise faideli olan bir büyük nimettir.

   
 8. Elma sirkesi versiyonunu bir zamanlar, uzun sayılabilecek bir süre, bir çorba kaşığı kadar bir bardak suya karıştırıp içtiğim sert ve keskin sıvı. Çok faydalari varmış, muhtemelen ben de gormusum faydalarını ama sonra midede yanma filan başlayınca kendimve buna bağladım ve içmeyi kestim.şimdi arada bir içiyorum.

   
 9. bazı kadınların zayıflamak için içtiği ve sonrasında kötü sonuçları olduğu söylenen sıvıdır.

   
 10. Asırlarca uygulanmış tedavi formülleri vardır. Doğal sirke iştahı açar, dozunda tüketilirse mideyi kuvvetlendirir. ağız yaralarına, dişeti iltihaplarına tuzla birlikte gargara olarak iyi gelir. Ateş düşürmek için kompres olarak kullanılır. Evde elma, üzüm, nar vs. değişik meyvelerden sirke yapabilirsiniz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam