1 2 3 4 5 6 7 8

sınavlardaki efsane cevaplar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. cevabı 'karıncık' olan kalbin altta yer alan odacıklarının ismi nedir sorusuna öğrencinin 'rı' kısmını herhalde sehven eksik yazmasıdır. tabii tam puanını almıştır.

   
 2. Risk nedir sorusuna boş kağıt verip kağıdın altına "risk budur." türünden yazılabilecek cevap türü.

   
 3. kıvırcık ve düz saçlı iki kızın resimlerinin altındaki "iki resim arasındaki farkın sebebi nedir" sorusuna " saç düzleştiricisi" cevabı vermek.

   
  (Bkz: düzleştirici)
 4. öğretmenin aşağıdaki boşluğa beş tane asit beş tane baz yazın sorusuna 8. sınıf öğrencisi birinin verilen boşluğa beş defa 'asit' beş defa 'baz' yazması olabilir.

   
 5. entry bakımından fakir kalmış konu. bu durumu hak etmeyen konu.

   
 6. kendi açımdan rezalet.

  ana dersin iki ayrı ana koldan devam ettiğini anlamayıp (üniversitede ) sınav kağıdının arka sayfasını yok saymak ve üzerine kocaman bir çarpı işareti koymak.

   
 7. sınavın sözlü olduğunu kabul edersek:

  #3dnc

   
 8. Bu cevaplar öğretmen gözünden bakınca adı efsane değil, olsa olsa hayalkırıklığı olur, saçmalamak olur ya da dalga geçmek olur.

  18 yıllık öğretmenlik hayatımın daha çok ilk zamanlarında, belki bu sayfayı renklendirecek pek çok örnek karşıma çıkmıştır ancak kafamda yer eden pek olmamış, saçma cevapları direkt sıfırladığım için olsa gerek. Zaten Yeni nesil sorunun cevabını bilmiyorsa, zahmet edip de saçmalamaya ve oraya birşeyler karalamaya bile gerek görmüyor, kalem oynatmıyor, zayıf almış, almamış umrunda değil.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.