1 2 3 4 5 6 7 8

sibirya'da bulunan mamut fosilleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. İklim değişikliği ve küresel ısınma nedeniyle buzlar eridi ve Sibirya'da 5 milyon yıllık bir mamut fosili bulundu. Bir Rus balıkçı tarafından bulunan mamut fosili balıkçının teknesine çektiği ağlara takılmış ve onu büyük şaşkınlığa uğratmış. Daha sonra kumları kazarak iskeletin kalan kısmını tamamen çıkarmışlar. Mamutun kısmen Derisi , yünleri hatta dışkısı bile sapasağlam duruyor. ( 19 Ağustos 2020 tarihli NTV haberi ) Mamutlarla ilgili daha detaylı bilgilere ulaşılabileceği, neyle beslendikleri, yaşadıkları dönemdeki bitki örtüsünün nasıl olduğu hakkında daha sağlıklı bilgiler elde edilebileceği belirtiliyor. İskelete bulan balıkçının adı verilmiş.

    Bu arada bilim insanları mamut klonlamaya çalışıyorlar ve sonuca bir adım daha yaklaşmışlar. Yeterince iyi seviyede DNA örnekleri bulamayan bilim insanları son yıllarda sağlıklı hücrelere ulaşmayı başarmışlar.

     
  2. bizim buzlukta aylardır duran iki kilo et, üç kilo hamsi misali. iyi oldu aklıma geldi yarından tezi yok başlayayım pişirip yemeye yoksa elektrikler giderse mahvolur hepsi.

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.