1 2 3 4 5 6 7 8

sgkrehberi.com

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Çalışan, emekli ve işverenin haber portalıdır.

  Kardeş sitelerimizden birisidir.

  http://www.sgkrehberi.com/

   
  (Bkz: Memurlar.Net)(Bkz: haber)(Bkz: Haber10.com)
 2. attığı başlıklarla yürekleri hoplatan, içeriğiyle dumura uğratan haberlerin sahibi site. memurlar.net ile yakın bir bağı olsa da zaman zaman içsel hakaretlerime maruz kalır.

   
  (Bkz: şok başlığı atılarak yapılan haberlerin içinin boş olması)
 3. amacının ne olduğunu anlayamadığım her gün müjde haber veren ama 3 sn. içerisinde müjdesi patlayan memurlar.net'in sidekick'i. bazen de haber vermiş gibi yapıp haber vermiyor uyarıyım.

   
 4. aslında sgkrehberi.com ahlaksızlığı diye açmak istediğim başlıktı ama bu başlık altında da benzer şeyler yazıldığı için gerek görmedim.

  tanım: habercilik ilkeleriyle bağdaşmayan ucuz haberlerin sitesi.

  memurlar.net yönetimi ile ortaklıkları nedir bilmem ama gözümde zerre kadar değeri olmayan boş ve ahlaksız habercilik yapıyorlar. "bakın ne dedi?", "tıklayın öğrenin", "hele bi şöyle gel bakalım yavrum" tarzı iğrenç internet haberciliğinin memurlara dönük olan versiyonu olarak da tanımlayabiliriz bu adresi. daha önce hangi haberdi hatırlamıyorum ama altına okkalı bir yorum iliştirmiştim okuyucuyu kandırıyosunuz diye. bu tip ucuz sitelerin ortak özellikleri çarpıcı bir haber başlığı uydurup okuyucudan tık almak üzere kuruludur. genelde haberin başlığıyla içeriği alakasız olur. ne unmarken ne bulursunuz tamamen adamların inisiyatifine kalmış. mesela haberin başlığını aynen aktarıyorum. bugün tarihli haberler arasında mevcut. adres tabii ki sgkrehberi.com:

  pasaport ve ehliyette yeni dönem (üst başlık)

  10 bin tl ödeyeceksiniz! (hemen altında, daha büyük harflerle)

  dikkatli bir haber okuyucusu olarak ve sgkrehberi.com'u da az çok bilen biri olarak temkinle yaklaştım ve haklı olduğumu gördüm. olay şu; evet, hükümet pasaport ve ehliyetle ilgili yeni bir düzenleme yapmış, pasaport ve ehliyet işlemleri polisten alınarak nüfus işleri'ne devredilmiş. güzel. haber bu kadar aslında. e hani 10 bin tl ödeyeceğimiz yer neresi diye aramaya başlıyoruz. hemen altında konu değişiyor. plaka ruhsatı ve ilgili cezalar konusuna giriyoruz. sayfanın sonunda, plaka basımı başlığında yazılan bilgiye gözümüz takılıyor; evet tam orada, yetkilendirilenler dışında araç plakası basanlara 10 bin tl para cezası verileceği yazıyor!

  bakınız bu bir rezilliktir. şark kurnazlığıdır, okuru salak yerine koymaktır, ahlaksızlıktır kısacası. haber başlığıyla içerik arasındaki bu fark kaliteyi ortaya koyuyor aslında. adamların umurunda değil ki doğru bilgi vermek. tık almak istiyorlar. verin tık'larını rahatlasınlar. tıklayıverin şunlara sayın okur.

   
 5. Devamlı olarak müjdeli haberler veren site

   
 6. editörlerin klavyelerindeki "m, ü, j, d, e" harflerinin üstündeki beyaz boyanın silindiği site. siteye her girişimle beraber musmutlu oluyorum pembe bulutların üstünde koşuyorum. içerik fos.

   
 7. memurlar.net'in çakması, kolpalık içinde kolpa, adeta bir kolpaception.

  ucuz haberciliğin daha da ucuz adresi...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.