1 2 3 4 5 6 7 8

Sevgili sözlük

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Sevgili sözlük diyerek sözlüğe sevgili demenin garip hislerinin yaşanması muhtemel konu. Sözlükte dertleşmeyi,paylaşmayı amaç edinen insanların sözlüğe hitap şekli.

   
 2. mektup yazma havasında sözlüğe giriş yapma kelimesi zannımca.

  daha samimi daha içten bulup eteğimizde biriktirdiklerimizi dökmemiz istenecek sanırım.

  ben ilk entry mi yazmış olmakla beraber yeni keşfettiğim sözlük kısmına bir şeyler karalayacağım ve son derece samimiyim bakın.

  buraya sadece ilanlar için giriyorum sevgili sözlük, zira seni görmem yıllar sonra bu günü bulucakmış. geç olsun güç olmasın deyip itiraf bölümüne çevirmeden kısa keseyim.

  ekşide yazmamdan mıdır nedir pek fazla ısınamasam da keşifler iyidir deyip kurcalamaya başlıyorum seni. arada sende yaz soğutma bak. çay bile unutulunca soğur ya unutma beni der yanaklarından öperim.

   
 3. Sevgili sözlük, yoğun bir dönemin ardından tatile gitmedin deruni hislerini, pek rahat olmayan şu otobüslerden yazıyorum sana. Önümde çayım, dışarda kar manzarası,yanımda kendi tv 'si açıkken benim tv'den izleyen adamla yol alıyorm. Otobüsde kuş bile var evcil hayvan taşıyan arkadaşa teşekkürlermii iletirken,kendimi doğal ortamda hissetmemi sağlayan firmaya teşekkürlermii iletiyorum.

   
 4. sözlüğe serzenişte bulunmadan önce ortamı yumuşatmak için sarfedilen girizgah. ha illa serzenmek değil de sözlüğe olan muhabbeti sergilemek maksadıyla da kullanılabilir.

   
 5. tanım: Bu aralar tarafımca ihmal edilmiş olan site modülü.

  .

  "Sevgili sözlük;

  Sana yazıyor olmayı gerçekten ok seviyorum amma ve lakin şu sıralar bazı harici bedhahlar yüzünden senden ayrı kalmayı zorunlu olarak tercih ediyorum. Umuyorum ki bu ayrılığımız uzun sürmez ve bir an önce senin çoğunluğu Türkçeden, imladan, mantıktan uzak; yazılmış olmak için yazılmış entrylerini okumak, üzerine kendi saçmalıklarımı da eklemek istiyorum."

   
 6. Sıdıkayı anımsatan söz öbeği..

  Sevgili günlük..(tebessüm)

  Bugün yine sende buldum kendimi..

  Bir de ne göreyim entrylerim uzay boşluğuna düşüyor..

  Yaz kaydet ve onay bekle..

  Neyseki gönlüm alındı artık yazarım ben yuppii..

   
 7. dert kutusu.

  benim şikayetim yazarlarımızın kaybolması. Yazar olunca esprisi kalmıyor mu ne? hemen hepsi bir süre sonra kayboluyorlar. sadık sözlük yazarları istiyorum, gelsinler şöyle köşeye kurulsunlar. çay çikolata ikramlarımız olsun falan.

  şikayetim dikkate alınsın ve işleme konsun..

   
  (Bkz: şikayet etmek)
 8. her gece uyumadan önce yazılan sözlüğe edilen hitap

   
 9. sözlük yazarlarının içini dökmek için kullandıkları başlıktır.bi nevi sevgili günlük modundaki bu başlıkta neler gizlidir neler.hakikaten neler gizli acaba ? an itibariyle meraklara gark oldum.(sinsi gülücük)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam