1 2 3 4 5 6 7 8

SANALDA BAŞLAYIP reelde devam etmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sanalda tanısılan kişinin güvenilirliğinden emin olunduğu müddetçe olabilecek ilişki türüdür.bundan insan nasıl tam olarak emin olur bilinmez.zaman ve karşılıklı dürüst davranışlar ile bir ihtimal reelde devam ettirilir.

   
 2. sanalda başlayan arkadaşlığın reele dökülmesi durumudur. güvenilirliğine emin olduğun ve karşılaşmakta bir sakınca görmediğin kişiyle arkadaşlığını sürdürmek mantıklıdır zannımca.

  ömür boyu sanal alemde kalınmayacağı düşünülür ise daha köklü bir hamledir.

   
 3. Önce neye diye sormamın icap ettiği konudur.

  Şimdi düşünüyorum da hemen bir koşu ulaşılabilecek bir mesafede değilse o kadar uzun sürmez benCe.

   
 4. Benim de başıma bir kaç kez gelen, reele döktüğüm, ancak ilerletmeme başka şeylerin engel olduğu durumdur. Herhangi bir sakıncası yoktur.

   
 5. sanalda tanışmış olduğun kişiyle, mesajlaşmalar, telefon görüşmeleri akabinde, güvenirliğine inanmam sonucunda, reelde görüşme kararı alınması ve görüşülmesi. sanal deyince birçok kişinin önyargılı davranmasına rağmen, bazı kendi duygularına, görüşlerine uyan kişilerin olması ve zamanla gözlemlediklerin sonucunda sanaldaki görüşmelerinin, reelde görüşmeye başlanması.

   
 6. Sosyalliği artırmak adına yapılan eylem.

  Karşılıklı güven esasına dayanılır.

  Hoşsohbet biri ise neden bir kahve içilmesin ki (gülümseme)

   
 7. Bazen sanalda yarıyı geçip reelde bitirme sonucunu doğuran ilişki tipidir. Çünkü sanalda o kadar çok sorular ve konular açılır ki gerçek kısımda tanımak adına yaşanacak heyecanlanacak pek bişey kalmaz, Bazen sanalda ben şuyum buyum diye çok hava atıp kişi kendini olduğundan farklı gösterince, gerçekte öyle olmadığı anlaşılınca ister istemez soğur insan.

   
 8. Şişen balonun şişeye devam etmesi ama eni sonu patlayacağı olayıyla benzerlik gösteren eylem.

  Sanal ortam =balon

  Şişirenler=şahıslar

  Reelde devam etmesi=şişirmeye devam etmek

  Patlaması= sanal dünyada tanıdığın, anlam yüklediğin o şahsın sana-ona bir kaç beden büyük ya da küçük gelmesi olayının fark edilmesi.

   
 9. günümüz koşullarında gayet makul karşılanabilecek eylem...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.