Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

sahte diplomayla 19 yıl öğretmenlik yapmak

paylaş araştır

1. lise terk olduğu sonradan anlaşılan bir kişinin bilgisayardan ürettiği renkli çıktı ile Tekirdağ, giresun ve trabzonda çeşitli okullarda 19 yıl boyunca gerçekleştirilen eylem.

2. muhtemelen yerine ismini yazdığı kişinin hiç atanamaması sebebiyle bunca zaman ortaya çıkmayan sahtekarlık.

3. Bunca yıl öğrencileri boş yere sınava sokulduğunun vesikasıdır. Diploması olanlarla olmayanların farketmediği durumdur.

4. Diplomasız Devletin 1 numarası olmaktan farksızdır.

5. Diplomalıların bile işsiz gezdiği bir ortamda ,büyük başarı .

6. Resmi kurumların belge isterken formalite icabı istediklerini, alınan belgelerin kontrolden ve gerekli araştırmadan geçirilmediğini düşündüren durum. O değilde sahte diplomalar neden hep öğretmen çıkıyor? Polis, mühendis, normal memur ve ya başka kurumlarda kim bilir neler neler vardır...

7. #1731 ile değişik bir konuya parmak basılan ve de şaşırtan başlık.

8. baştan aşağı tüm kamu kurum çalışanlarının gerçekten incelenmesini gerektiren hadise !

9. Bu haberlere artık şaşırmıyorum, dediğim başlık. Bu ülke neler gördü yahu! Aklıma gelen bir örneği hemen paylaşayım; Bir adam kadın kılığında hemşire olarak bir hastahanede senelerce çalışıyor, ta ki ne zaman ölüyor, kadın değil de adam olduğu anlaşılıyor. Evli olan kadının yani adamın bir kızı var ve kız şokta. Yıllardır annesi diye bildiği kişinin aslında annesi olmadığı daha da kötüsü kadın değil de adam olduğunu öğreniyor. Babasına asıl annesinin kim olduğunu soruyor, ama baba da kızlarını bir aileden kaçırdıkları için kim olduklarını bilmiyor, gibi gibi gibi... Anlatırken beynim yandı.

10. Lise terk miymis bir de? Lise mezunu bile olmayan adam, bunca egitim fakultesi mezunu bostayken; 19 sene ogretmenlik yapmis.

İşini düzgün yapmayan insanlar, adamin ekmegine yağ surmus adam da 19 sene boyunca o yağlı ekmegi afiyetle yemiş utanmadan, dedigim olay.

19 sene sonra anlasilmasi cidden şaka gibi

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.