1 2 3 4 5 6 7 8

Saçlara düşen ak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Menzile yaklaşıldığının alamet-i farikasıdır. Bazılarına siyah saçtan daha çok yakıştığını iddia edebiliriz..

   
 2. saçlarda bulunan renk pigmentlerinin zamanla yok olması sonucunda kişiye, özellikle erkeklere olgunluk karizma hoşluk yaşanmışlık tecrübe katan, gümüşsü renkten pamuk beyazı tontonluğuna kadar gidebilen haldir

   
 3. saça rengini veren beden işlevinin artık yerine getiremediği görevinin sonucunda ortaya çıkan hüzünlü durumdur, ölüme yaklaşmadır, bundan dolayıdır ki genelde istenmeyendir.

   
 4. dağın eteklerinden yavaş yavaş tepelere de tırmanmaya başlayandır. tekrar tekrar bakıp bakmama arasında bocalar insan. artık yolun sonuna doğru viraj alındığını ima eder bir manada.

   
 5. genelde ırsi veya çok sıkıntı çeken kişilerde beliren durum.

   
 6. insanın her ne kadar istemese de yaşlandıkça başına gelecek olay. deriye tırnaklara ve saçlara rengini veren maddeler yaş geçtikçe artık eskisi kadar salgılanamaz ve böyle şeyler olmaya başlar. Bazılarına beyaz saç yakışmasına rağmen beyaz saçlar bazen erken yaşlarda da çıkmaya başlar. genetik olabilir.

   
 7. Tecrübe kazanmanın diğer adı dediğim konu

   
 8. zamanla sayıları artan ve beyaz saç telleridir.

   
 9. henüz başıma gelmeyen ak. aslında yanlara hafiften gelse iyi karizma görünür

   
 10. spoiler

  hz ömer adaletinde o, adaletin terazisinin hak'ka ait olduğuna dair beden-i bir hatırlatma. baki değilsin insanoğlu bu gün saçına kar yagdırırım yarın toprağına der misali akıllı ol mesajı..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.