1 2 3 4 5 6 7 8

Ruh çağırma

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Ölümden sonraki yaşam inancıyla yola çıkarak, ölülerle yaşayanlar arasında iletişim kurmayı amaçlayan etkinlik. İki dünya arasında ilişki kurabildikleri bu işlevi iddialı olarak ortaya çıkaran ve yapan kişiler medyum olarak adlandırılır. Çevremizde bu etkinliği sürdüren genel veya kendi içinde saklı icra edenlerin varlığı, tercih edenlerin yaşadıklarının memnuniyeti görüp duyduklarında tavsiye yoluyla iletişim kurmaya kendi arkadaş tanıdık gruplarıyla katılımı yönlendirebilmektedirler.

   
 2. bazı üçkağıtçı kişilerin uydurduğu ve cinlerin yardımıyla, yaşayan insanlarla dalga geçme ve paralarını söğüşleme olarak tabir edilen durum. Ey ruh geldiysen masaya üç kere tıkla ya da bilmem nereyi kıpırdat da geldiğini anlayalım diyerek, diğer insanları korkutan ve diğer taraftan bilgi isteyen insanların düştüğü gülünç durum. bu cin fikirli insanlarla, cinlerin bir oyunu. ruh diğer dünya da kendi günahları ya da sevaplarıyla baş başadır, kendi haline düşmüştür, dünyada ki insanlarla uğraşacak vakti yoktur ki.

  İnsanoğlu başka işin yok mu, kendi halinle ilgilen. ne yapacağın diğer taraftaki insanları, hadi geldi diyelim, ne yapacaksın, ne yapabilirsin.

  rabbim akıl fikir versin bu saçma şeylere inanan insanlara.

   
 3. alfabede ki harfleri yuvarlak bir biçimde masaya dizip ortalarina da bir fincan koyarak el ele tutuşup eeeyyyy ruh geldiysen kapiya üç kez vur diyerek bu boyuttan olmayan bir varliği davet etme şeklidir.

  amaç da soru sormak. sanki gelse soru sormaya mecalimiz kalacak (gülücük)

   
 4. yabancı ve türk filmlerine konu olmuş seans.

  demek ki; hangi dine, kültüre sahip olursan ol, insan her yerde insanlığını gösteriyor. ne kadar meraklıyız, ölmüş gitmiş insanları rahatsız etmeye. geliyorlar mı sahi, azılı bir katilin ruhunun geldiğini düşündüm bir anda. tövbeler olsun, çağıranlar da ruhlar aleminde yerini aldı, gitti. şimdi orada saklambaç oynarlar. (gülüyorum sadece, inanmayın bu tarz şeylere)

   
 5. gençlik yıllarımda, özellikle üniversitede arkadaşların ısrarıyla yapmış olduğum saçmalık.sorduk o zamanlar kimle evleneceğiz,nerde yaşayacağız,kaç çocuğumuz olacak...saçma olduğunu o zaman da biliyordum ama merak işte.

   
 6. evladım yeryüzünde zaten yeteri kadar ruh ve dert var.

  maniac mısınız nesiniz ?

  rahat durun.

  sükut oturun.

   
 7. çağırırsın gelmez sorarsın bilmez?

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.