1 2 3 4 5 6 7 8

popüler kültür

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. günümüz gençlerini seksopat , teknoloji manyağı , kolaycı ve korkak yapan emperyalizmin tehlikeli silahlarından birisi..

   
 2. Popüler Kültür 20. yüzyıldan sonra özellikle toplumsal modernleşme ile toplu kültür olarak yayılan, kavram olarak kültürel gelişmeleri ve günlük uygulamaları kapsamakta, aynı zamanda genel ve tarafsız olarak eski halk kültürü kavramı yerine geçmekte. Popüler kültür daha çok bir alan jargonu iken, pop kültürü daha çok ortam jargonu olarak kabul görmektedir.

   
 3. Avm leri gezmek, akıllı telefon kullanmak, pop dinlemek, acun ılıcalı izlemek..

   
  (Bkz: acun ılıcalı)
 4. tüketim toplumunu artırmaya yarayan,içi boş ama kapsamı geniş yaşam biçimi.kapitalizmin sermaye odaklı yayılma politikasının bir ürünü. her vesile ile özellikle yeni nesile çılgınca bir tüketme sevdası aşılanıyor. toplum malesef yaratıcı düşünceden uzaklaşıyor,değerlerini kaybediyor. neticede kolay yönetilebilen kuru bir kalabalık oluşuyor.

   
 5. akımdır, kapılmak kolay olan kültürdür.

   
  (Bkz: kültür)
 6. dönemin kültürünü yakından takip etme

   
  (Bkz: twitter)(Bkz: Facebook)(Bkz: medya)
 7. İnsanın toplumda var olmaya çalışırken kendini olayın akışına bırakması. Hız ve haz odaklı bi kültür yaşanmakta bulunduğumuz döneme bakıldığında

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam