1 2 3 4 5 6 7 8

Facebook

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Günümüzün en çok tercih edilen sosyal paylaşım sitesi

   
 2. Mark Elliot Zuckerberg tarafından 2004 yılında kurulmuştur

   
 3. insanın benim bu kadar çok arkadaşım var mı? diye sorgulamasına sebep olan arkadaşlık,sohbet,fotograf, oyunvb. içerikleri barındıran site.

   
 4. Yediğinin, içtiğinin, gezdiğinin havasını delil göstererek atabildiğin platform

   
 5. yüz kitabı

   
 6. İnternete girildiğinde ilk açılan bir süre dolanıp onu bunu like'layıp sıkıldıktan sonra kapatılan Sosyal paylaşım sitesinin adıdır

   
 7. Sosyalleşme adına sığınılan yeniçağ limanlarından biri.

  http://www.facebook.com

   
 8. güvenilirliğini yitirmiş , bir sürü sahte hesap açılmış , karşı cinse teklif göndermek için bir iletişim aracı görevi gören bir internet sitesi.

   
 9. emeklilerin istila ettiği gençlerin kaçtığı sosyalleşelim derken asosyalleşildiği dijital mekan

   
 10. Bu ara görmekten sıkıldığım paylaşımlar

  1. çocuğunun, küçük kardeşinin, yeğenin vs. karnesini paylaşanlar. tamam anladık hepinizin çocukları küçük Einstein hepinizin çocukları mükemmel zekaya sahip. ha şunu da söyleyeyim ama o mükemmel çocukların bir çoğu bilmem ne yüksek okulunda su ürünleri gibi bir şeyler okuyup sonra memur olmak için kpss peşinde yardıracak. öyle atomu falan parçalamayacaklar yani. beklemeyin boşuna.

  2. çay temalı paylaşımlar. neticede çay bir içecek bu kadar büyük anlamlar yüklememek gerek diye düşünüyorum. çok seviyorsan demle çayını iç bence. herkesin bundan haberdar olması gerekmiyor.

  3. çevresindeki insanların iki yüzlülüğünden, kötülüğünden vs. dem vuran insan modeli. bir insan hep mi isyanda olur anlamıyorum ki. bu arkadaşlara göre kendileri haricindeki herkes potansiyel şeref yoksunu. çevrende bu kadar sorunlu insan varsa dön bir kendine bak sayın facebook kullanıcısı.

  4. gezdiği her yeri yediği her şeyi paylaşma ihtiyacı hisseden insan modeli. Ya parayla satın alınabilecek şey seni ne kadar özel yapabilir ki bir de buradan ego tatmini yapmaya çalıyorsun? Neticede Atatürk hava limanı dış hatlarda check-in yapman seni daha zeki , daha farklı vs yapmıyor kardeşim. veya bilmem ne restoranında yediğin yemek seni çok çekici, çok ilginç kılmıyor. Tamam hepiniz kaliteli hayatlar yaşayıp kaliteli zamanlar geçiriyorsunuz da bu çevremdeki bu kadar sıkıntılı insanlar kimler? ha ufkumuzu açabilecek gerçekten farklı bir paylaşımın varsa sonuna kadar eyvallah.

  5. cuma ve kandil günleri dini içerikli paylaşım yapanlar. inanın hiç samimi değilsiniz arkadaşlar. bu şekilde cennete gidebileceğinizi düşünüyorsanız hata yapıyorsunuz.

  6. kişisel gelişim hikayeleri veya sözleri paylaşanlar. ya inanın hayat bu kadar basit değil ağabeyciğim. senin anlattığın o hikayeden veya sözden çıkaracağım dersle hayatımda bir tane sorunu bile çözemem. emin ol sen de çözemezsin, çözemedin de zaten. ama biraz daha beğeni almak uğruna yapıyorsun işte.

  7. kitap ve kahvenin yan yana olduğu paylaşımlar yapanlar. Hani diyor ya kekimi ye beni yeme Mahmut abi diye. siz de bizi yemeyin arkadaşlar. hiçbiriniz kitapta huzur bulmuyorsunuz. sadece kendinizi daha entel göstermek için başvurduğunuz bir yol bu. kitaplarında son dönemin çok satan romanlarından oluyor genellikle bu da gözümden kaçmış değil hani.

  aslında uzadıkça uzar bu listede de gerek yok. özetle sosyal medyayı ego doyurma aracı olarak kullanmayın arkadaşlar. evrende küçük bir noktayız hepimiz hepsi bu. benim eyyorlamam bu kadar. hadi kolay gelsin.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam