1 2 3 4 5 6 7 8

piknik

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ailece, kalabalık gidildiğinde zevk veren, temiz hava, mangal ve top kombinasyonunu akla getiren kır gezisi.

   
 2. açık alanda ağaçların yeşilliklerin arasında su kenarında yemekli günübirlik gezi

   
 3. yaz mevsiminin sembolü.

   
 4. kurallar nizamnamesinin sözlük içeriği başlığının 10. maddesi gereği silinen entry'in doğuş fikri. ah kuzum benim. canım başlığım. az evvel benimdin. şimdi gittin yad ellerin oldun. ben seni bırakmak ister miydim? istemezdim elbet. gel gör ki gri renge bürünmüş, vita yağdan daha katı bir kural bizi aldı savurdu uzak diyarlara. kızma bana n'olur. bizi kader değil sözlüğün beceriksizliği ayırdı. elbet bir gün buluşacağız, bu böyle yarım kalmayacak canım piknik'im.

  not: sırf bkz vermek için açmadığım piknik tüpü yönlendirmesini kurallara aykırı (elle) girdiğim için başlığın ilk entry'si silinmiştir. entry veya başlık içeriğinde düzenleme butonunun olmayışının faturası iyi niyetli bkz. anektodlarına çıkarılarak makul yazarlar kaybedilip kırgın yazarlar kazanılmakta. moderatör marifetiyle sözlüğe yazık ediliyor. çok yazık!

   
 5. ülker'in kaybolmuş, üretilmeyen bisküvisi.

   
  (Bkz: ülker)(Bkz: bisküvi)
 6. Okul zamanında genellikle yıl sonu yapılan ve karşı cinslere ilanı aşk edilen etkinliktir.

   
 7. bir ilişki gibidir. başlarken hevesli ve yapacaklarınızın hayali ile dolu iken için, biterken bir daha ki sefere daha iyi olacağına inanarak bitirirsin.

   
 8. çizgili pijama ve atletli babaların yaygılar yan gelip yattığı,çol çolanın top oynayıp ip atladığı annenin domates doğradığı küçük tüpte aliminyum çaydanlığın kaynadığı yeşillik yada su kıyısında klasik tabloydu türk filmelerinde piknik.

   
 9. hafta sonlarında hava güzel olduğunda mutlaka yapılan etkinliktir.

   
 10. bu gün gittiğimiz ve büyük kısmını uyuyarak geçirdiğim yinede temiz havanın insanı rahatlatıp daha güzel hareket etmesine yol açıyor dediğim, mangal kokularının her yeri kapladığı etkinliktir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.