1 2 3 4 5 6 7 8

parmak çıtlatmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir çeşit alışkanlık, rahatlama hissi veren ama zararları da olduğu söylenen eylem.

   
 2. Bazı doktorlar zararlı derken bazılarının zararı yok dedigi insana rahatlama hisside veren el parmaklarını sağa sola yada aşagı yukarı ileri geri doğru kırma işi.

   
 3. zararlı olduğu söylenmesine rağmen alışkanlık kazanmış insanların yapmaktan bir türlü vazgeçemediği, her bir parmağa tek tek uygulanan, yaptıkça insanı rahatlatan, bazen takıntı haline dönüşen, bazı insanların bunu yaparken çıkan sese sinir oldukları eylem.

   
 4. insanların okul yıllarının ardından alışkanlık haline getirdikleri, ne yapılsa da bir türlü vazgeçemedikleri, olmadık yerde yaptıkları için de dikkat dağılmasına neden olan durumdur..

   
 5. yorulan parmak sinirlerinin yerini değiştirmek üzere sertce bir hareketle bastırmak yada çekmek suretiyle çıkan çıt sesidir

   
 6. uzmanlar tarafından yapılmaması gerektiği konusunda bilgi verilen, kireçlenmeye sebep olan bir hareket olara değerlendirilmesine rağmen, parmakların uzun süre klavye, maus gibi araçların kullanılması sonucunda parmakların sanki uyuşmuş gibi hissedilmesi sonucu parmakların çekilerek, çıtlatılması olayı. ne kadar zararlı olsa da kişiyi rahatlatan, çıkan sesin bile kulağa hoş geldiği çıtlatma işidir.

   
 7. şuanda yaptığım eylem.

   
 8. karşılıklı sohbetlerde, sıkıldığımızda yaptığımız olay.

   
 9. Rahatlatan eylem.

  Uzmanlar yanlış olduğunu söylese de ne zaman çıtlattım o zaman parmaklarım rahatlıyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.