1 2 3 4 5 6 7 8

park

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çocukların oynayıp vakit geçirmek için gittiği belediye veya alısveriş merkezlerinin yaptığı çocuk eğlence alanı.

   
 2. özellikle tatil günlerinde çocukların dışarı çıkıp temiz hava almak amacıyla sıklıkla gittikleri oyun mekanı. çocuklar gönüllerince eğlenirken, ebeveynler de bir kenarda oturup çocuklarını izlerler.

   
 3. çocukların oyun oynamak için geldiği, yaşlı insanların ise, eski günleri yad etmek adına gelip oturdukları salıncak, kayak gibi oyuncakların olduğu yer.

   
 4. Bir kadının tek başına, bir parkta, rahatsız edilmeden dilediği gibi oturabildiğini gördüğümde medeniyet yolunda ciddi derecede ilerlediğimizi rahatlıkla söyleyebilirim.

   
 5. millet olarak kullanmasını hiçbir zaman öğrenemeyeceğimiz alanlardır. oturmak için yapılan banklara ayakkabılar ile bastıkça, çekirdek çitip yerleri çekirdek kabuklarına boğdukça, çöp ve izmariteri yerlere atıp çocukların eğlence alanlarını pislik yuvasına çevirdikçe, park içindeki çeşitli eğlence araçlarına zarar verdikçe, çöp kovalarında ateş yaktıkça, vs. kötü davranışları terk etmedikçe parklar mikrop yuvası olmaktan öteye geçmeyecektir. sevmeyi, saymayı öğrenebilsek bu saydıklarımın hiçbiri olmayacak. çocuklar bu parklarda neşe ile oynayacak ben burayı temiz tutmalıyım, tutmayanı uyarmalıyım düşüncesine sahip olmalıyız. bu düşünceye sahip isek sevmeyi de saymayı da öğrenmişiz demektir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.