1 2 3 4 5 6 7 8

Özgecan aslan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Mersin çağ üniversitesi psikoloji bölümünde okuyan 20 yaşında bir genç kız evine gitmek için tarsus da bindiği tok şoförü şoförün babası ve arkadaşı tarafından önce tecavüze uğramış sonra bıçaklanmış ve yakılarak dereye atılmıştır. Bu canilik karşısında insan ne diyebilir ki o 3 insanlıktan nasibini almamış caninin en ağır şekilde cezalandırılmasını dilemekten başka elimden birşey gelmiyor. Utanç dolusun yeni türkiye !

   
 2. işte böyle olaylar için gelmesin istediğim ceza tipi

   
  (Bkz: idam)(Bkz: idam cezası)
 3. Allah'ın azabı onların üzerine olsun demekten kendimi alamadığım acı, can yakan olay.

   
 4.  
  (Bkz: türkiye'de idam geri getirilmeli)
 5. türkiyede insanların can güvenliğinin hangi boyutlarda olduğunu bir kez daha gösteren acı olay

   
 6. Hayalleri olan, hayelleri ve kendisi hunharca öldürülen genç bir kız.

   
 7. sen pamuklara sar , bak, büyüt, .....(bu boşluğa dilinizin ucuna ilk geleni koyabilirsiniz) biri gelsin göz bebeğinizin canına kıysın. ciğerinizi söksün. nasıl bir vahset bu ?

  bu kızcağıza bu kötülüğü yapan insansa ve insani vasfiyle yargılanacaksa ben insan olduğumdan utanıyorum ve ne yazık ki taciz ve tecavüz olayları sürekli yaşanıyor bu ülkede.

  umarım adalet çabuk yerine gelir. ilahi adalet ise zaten olacaktır. Allah ailesine dayanma gücü versin.

   
 8. ne dense boş gencecik bir kız yok artık

   
 9. bu konuya nerden girsem bilmiyorum. Nerden baksam içim acıyor. Kelimeler yeteri kadar anlam yüklenemiyor.

  13 sene önce üniversiteye başladım ben. Kız arkadaşlarımızı yanımıza alıp otostop çekerek çevre illeri keşfe giderdik. öyle izmir'den aydın'a falan gittiğimizi de sanmayın. Kayseri, nevşehir, konya, niğde, aksaray civarları bahsettiğim yerler. Mutaassıp bilinen yerler yani. Bundan 13 sene önce kız arkadaşımın omzuna elimi atıp gece 12 de nevşehirde sokakta gezebiliyordum ben. Ne oldu da o zamandan bu zamana kadına bakış açısı bu kadar değişti. Toplumun önde gelen insanları hamile kadın sokağa çıkmasın deme cesaretini nasıl buldu kendinde. Her sözü 70 milyon insan tarafından mutlaka işitilen bir insan nasıl olurda kadınlar kahkaha atmasın der. Bu karanlık düşünce yapısına son yıllarda çok can verir olduk. Hüseyin Üzmez denilen adamla da tanıştık, onlarca insanın küçücük bir çocuğa sırayla tecavüz edişini de duyduk.

  Dün akşam hastanede doğum yapmış eşini çocuğu emziremiyorsun diye döven bir adam gördüm. Kadın hastane polisine şikayetçiyim diyor. Polis bak emin misin şikayetçi olmakta, sonuçlarına katlanabilecek misin diyor.

  bayanları koruyamadığımız gibi suç sonrasında da yalnız bırakan bir toplum olduk.

  adalete bile güvenimizin kalmadığı bu dönemde, özgecan'ın katillerinin katliyle ancak vicdanlarımız az da olsa rahatlayabilir. Öyle ağırlaştırılmış müebbet falan yalan oldu artık benim gözümde.

  tanım: yeni türkiye'nin aramızdan kopardığı bahtı kara kerdeşimizin adıdır.

   
 10. idam tekrardan gelmeli caydırıcı anayasa olmalı.

  Masum saf insanlar öldürülürken suçlular yaşamamalı.

  Meydanda asılmalı. yoksa kimse durmuyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam