1 2 3 4 5 6 7 8

onay beklemek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Resmi işlemlerde yapılan bir başvurunun yetkili merciler tarafından değerlendirilip, gereken şartların sağlanıp sağlanmadığının kontrolü sırasında, başvuru sahibinin, sürecin tamamlanmasını beklemesi durumudur.

  Sınav başvuruları, kredi işlemleri, üyelik başvuruları gibi konularda ilgili birim tarafından onayın gerçekleşmesi gerekir. Böylece olumlu cevap alan kişi, bir sonraki aşamaya geçebilir.

   
 2. çok sabır gerektiren bir süreç.

  altı aydır sürüncemede kalan, iş hayatımdaki büyük bir değişiklikle sonlanacağını tahmin ettiğim bir durum. bürokrasinin ne kadar ağır işlediğinden yakınanlara hak vermemek elde değil. onaylanma sürecinin uzaması ileriye dönük alınabilecek kararların da ötelenmesine yol açar. olumlu yada olumsuz bir sonuçla onay süreçlerinin gereğinden fazla uzatılmaması durumdan müzdarip olan insanların hayatındaki belirsizliklerin giderilmesi için elzemdir.

   
 3. bkz: sozluk.memurlar.net'te onay beklemek

   
 4. Olumlu bir cevap alana kadar katlanılması, beklemesi, stresi zor süreç.

  Bir haftadır yaşadığım durum, sınav başvuru durumu. Her an bir sorun çıkar mı, onay verilmezse, evrak eksikse... bıdı bıdı, kafada milyon sorular.

  "..... onayı bekleniyor"

  Bunu görmesem mi artık acaba, bir sonraki aşama sadece benimle ilgili, sınava gir/çık.

  Bir şeylerde yol alabilmek için birilerine bağlı olmak, birilerinin onayını beklemek ya da onayına tabii olmak ... sevmiyorum bu tür resmi işlemleri.

  Geleceğimle ilgili hiçbir şey birilerinin onayına kalmamalı, kendim yapabilmeliyim düşüncesine bayılıyorum ancak gerçekler hiç de öyle değil, bu da bir prosedür ve bir şeyler için katlanılması ve kabullenilmesi zor bir süreç.

  Bakalım, bekliyoruz ailecek hatta tüm çevrem.

  Bıktılar benden, yeter artık bitir şu sınavları da hayatımıza bakalım diyorlar.

  Haklılar. (glck)

   
 5. Sözlükteki çaylak olan yaptığım eylemdir. En kısa sürede yazarlığıma kavuşmam dileği ile.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.