1 2 3 4 5 6 7 8

okunması için ödünç verilen kitabın bir daha geri gelmemesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. iyi niyeti suistimal etmenin güzel bir örneğidir. bitirilen kitap başkaları da okusun diye bir arkadaşa verilir ve o kitaptan bir daha haber alınamaz. bazen kitabın verildiği arkadaştan da haber alınamaz mamafih kitaptan daha iyi arkadaş yoktur.(entry arasına çaktırmadan sosyal mesaj sıkıştırmak)

  bazı insanlar mizaçları gereği ödünç verdikleri eşyaları geri istemeye utanabilir, yanlış anlaşılmaktan çekinebilir ya da nasıl olsa geri getirecektir diye umutla bir ömür bekleyebilir... bu demek değildir ki aldığınız kitabı sahibi unuttu, geri getirmesem de olur.

  aldığınız kitabı okuduktan sonra sahibine iade edin. adam olun.

   
 2. yoo çok rahat bir şekilde geri isterim dediğim konu...

  Yapı itibariyle kitap paylaşma konusunda zaten fazla cömert olmayan iş bu yazar, bir de emanet ettiği kitabın geri gelmemesi durumunda...serin sulardan kızgın kumlara atlamış gibi olur.

  kitabımı ver!

   
 3. kitaplarını gözünden sakınan yazarın paylaşmak istememesine neden olan hadisedir.

  ne yazık ki giden kitap geri gelmemekte, gelen kitap da hasar görmektedir. bu sebepledir ki, hangi kitap isteniyor ise, o kitap şahsım tarafından okunuyordur...

  tabi yalandan kim ölmüş... allah affetsin...

   
 4. kitap kurtlarinin çokça muzdarip olduğu bir konu. yıllar sonra geri dönen kitaplari görünce, artık bir liste yaparak en azından verilen kişileri hatirliyorum. yine de gözü gibi bakılan kitapların, gözü gibi bakacak kişilere verilmesi uygundur.

  nazan bekiroğlu' nun da dediği gibi ; altını çizdiğimiz satirlari olan kitapları başkasına emanet vermek yaralarimizi da ona açmak demek.

   
 5. kişiye iyi niyetle verdiğiniz kitabın geri gelmemesi durumudur. Kişi bir süre sonra kitabının akıbetini merak ederek sorar benim bi kitap vardı ama?

   
 6. Uzun zamandır arkadaşlarıma ödünç kitap vermeyi bırakma sebebimdir. Üzerlerine biber gazı sıkıp kaçmayı isteme sebebimdir...

   
 7. ödünç aldığım kitaplardan Kitaplık oluşturduğum bir durum.

   
 8. kişinin kitabın üzerine çöreklendiğini ve bizimde bir bardak soğuk su içmemiz gerektiğinin göstergesi.

   
 9. en sinir olduğum durumlardan biri

  bundan ötürü artık kimseye kitaplarımı vermiyorum

  kimseden kitap da istemiyorum..

   
 10. malesef bir tanesi de ben

  arkadasimin okumam icin zorla verdigi kitabi haftada en az iki kere gorüssek te alti aydir geri vermeyi unutuyorum

  kararliyim yarin geri vereceğim

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.