Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

öğretmenlerin 112 çağrı merkezinde görevlendirilmesi

paylaş araştır

1. spoiler

samsun atakumda milli eğitimde görevli 30 öğretmenin çağrı karşılamak için 112 acil çağrı komuta merkezinde görevlendirilmesi olayı. öğretmenlerin gerçekten hiç saygınlığı falan kalmadı. pandeminin başından bu yana sanki bunun sebebi öğretmenlermiş gibi tavır takınıyor herkes. tabi milli eğitim bakanının da saolsun sözleriyle böyle düşünenlere fazlaca arka çıkmış oldu.

2. 112 de çalışmanın öğretmenliğe göre küçümsendiği gördüğümüz başlık.

3. madem eksik var o kadar atanamayan insanlar onları atayalım dediğim olay

4. Sonuçta devletten her ay çatır çatır maaşını almayı biliyorsan,sen devlette çalışıyorsun devlet seni nerede görevlendirirse orada çalışmak zorundasın. Bunu baştan kabul ediyorsun zaten. Madem ki ihtiyaç var ve şuan okullar kapalı yani sen evde oturup maaş alıyorsun o zaman söylenmeden gidip çalışacaksın. Bence gocunacak, söylenecek, şikayet edilecek bi durum yok. Evde rahat rahat oturup maaş alırken iyi çalışacaksınız denince mi sıkıntı oldu. Okullar aylardır hatta neredeyse 1 yıldır kapalı hanginiz nasılsa çalışmıyorum işe gitmiyorum diye maaşınızdan vazgeçtiniz hiçbiriniz. Şuan iş gücüne ihtiyaç var demekki yeni atama vs bunlar bütçe-para gerektiren işler, kocaman bir grup oturduğu yerden maaş-para alırken neden yeni atama yapılsın ki. Zaten maaş alıp boş oturanı çalıştırmak çok daha mantıklı umarım bütün illerde geçerli olur.

5. ek ders vereceklerse öğretmenler gider. Salgın sırasında ek ders diye twit gündemleri yapanlar, hem maaş hem ek ders aldıkları kamuya gönüllü hizmet sırası geldiğinde koşarak uzaklaşıyor yazık

6. savaşta asker neyse bu pandemi sürecinde sağlık çalışanları kahramanlarimizdr. Öğretmen uygun görülmüş görevlendirilir bunda onur kırıcı ne olabilir Kİ olağanüstü bir durumdayız. yeni personeli in belki devletin ekonomik gücü şuan yok.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.