1 2 3 4 5 6 7 8

nasihat

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir kimseye herhangi bir konuda ne yapıp ne yapmayacağı konusunda uyarıda bulunmak. öğüt, tavsiye

   
  (Bkz: tavsiye)(Bkz: öğüt)
 2. spoiler

  adnan şenses'in seslendirdiği güzel ve anlamlı bir şarkıdır.

   
  (Bkz: adnan şenses)
 3. insanların yaşanmışlıklarından yola çıkarak, daha genç ve tecrübesiz insanları uyarması.

   
 4. Dinlediğimiz ama pek de uygulamadığımız öğütlerdir.

   
 5. öğüt, tavsiye.

  Kim söylemişti unuttum. " Yolda yürürken sizden yaşça büyük ya da yürümekte zorlanan insanların yanından geçerken yavaşlayın, çalımlı çalımlı yürümeyin" demişti biri. Aynı şekilde bizim buralarda yayaları herkes yavaşlayıp arabasına alır gideceği yere kadar bırakır.

  Kimseden yaşça büyük olduğumdan değil de yolun en solundan belli bir tempoyla yürüyordum. Spor yapar gibi değil, ortalama bir tempo. Sonra yanımdan hışımla bir kadın önüme geçti. Sanki bana sinirlenmiş gibi , önüne çıkmışım ona engel olmuşum gibi bir tavrı vardı. Biraz üzüldüm çünkü böyle bir davranışı hak edecek bir şey yapmamıştım. Biraz ilerledi ve çok kötü bir şekilde tökezleyip yere kapaklandı. Yüreğim hopladı tabi bir şey oldu mu diye ama demek istediğim insanın yaydığı kötü enerji belki de bumerang gibi dönüp insana çarpıyor mu ne ?

   
 6. bu devirde kimsenin takmadığı kulak arkası ettiği yol gösterme eylemi..

  kulağına küpe etmek yerine sanki her poku bilircesine hadi lan ordan sen kimsin ki bana nasihat ediyorsun diyenlerin çoğaldığı bir ülkede yaşıyoruz..

  20 yaşındaki çocuk hayatın sillesini yemiş gibi davranıyor. ulen sen ne yaşıdın ki ne gördün ki.. ekmek elden su gölden...

  2000'den sonra çocuk dünyaya gelmemeliydi..

   
 7. tecrübeli kişilerin acemilere iyi niyetli tavsiyeleridir. bazı kişiler bu durumdan hoşnut olmazlar ve kafalarının dikine gidip yanılırlar boylarının ölçülerini alırlar. bazıları da nasihatlere sımsıkı sarılır. ama bu nasihat işini fazla abartmamak gerekir. yoksa insanlar kendi ayakları üzerinde durmayı unuturlar. bazen insanların hata yaparak da ders çıkarmalarına fırsat vermek gerekir. eski topraklarımızın nasihatlerini yapmak istemesek bile saygıdan dolayı yapar gibi davranabiliriz. ama yapmak her zaman daha iyidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.