1 2 3 4 5 6 7 8

nar ekşisi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. salata, kısır, zeytinyağlı dolma ve çiğ köfte gibi yiyeceklerin vazgeçilmezidir. endüstriyel olanları dahi insanın ağzını sulandırmaya yetiyorken gerçeği ile henüz tanışmamış olanlar şanssızdır.

   
 2. elde etmesi oldukça zahmetli olsa da salata ve yemeklerin tadlandırıcısı iştah arttırıcı güzellik

   
 3. orijinali yani ev yapımı olanı mucize bir lezzete sahip olan ekşilenen her şeye yakışan ekşidir.

   
 4. akdeniz tatilinden dönenlerin yol kenarlarında doğal yöntemlerle el yapımı olarak satışa sunduğu ve salatalarda, çiğ köftede tadına doyulmayan çeşnidir..

   
 5. ekşi narın ezilerek suyunun çıkarılmasıyla oluşan yapımı oldukça meşakkatli olan, salata ve ekşi kaldırabilen yemeklerde kullanılan lezzettir. limona alerjisi yada tiki olanlar için büyük kolaylıktır.

   
 6. nar sosu ile karıştırılmaması gereken ekşidir. aslında biri daha akışkan ve ekşisi keskinken diğeri tatlımsı ve daha kıvamlıdır .şimdi bende ayırdedemedim aslında hangisi ekşisi hangisi sosuydu bilen yazsın benden bukadar

   
 7. Kısırın olmazsa olmazı olan, annemden gördüğüm kadarıyla yapılışı zahmetli sos

   
 8. özellikle kısıra çok yakışan ve kuru patlıcan,biber gibi dolmalar içinde kullanılan, ekşi bir yapıya sahip, kırmızı, koyu renkteki sos.

   
 9. o çiğköftenin içine sıkınca marulun içinde akıp giden ve tadını daha da yenilir hale getiren mucizevi tat.

   
 10. Doğrusu NAR EŞKİSİ dir,Özellikle HATAY da üretlir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam