1 2 3 4 5 6 7 8

Mutlu bir kış mevsimi için yapılacaklar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Kış mevsimine merhaba dediğimiz şu günlerde herkesin en çok dert yakındığı şey soğuk havalar ,sabahları zor kalkmak ,karanlıkta ve buz gibi soğukta işe ya da okula gitmek zorunda olanların sık hastalanıyor olması...Mutlu bir kış geçirmek için enerjimizi yükseltmek için gerekli olan şeylerden biri beslenmeye dikkat etmek;Çay kahve yerine daha çok bitki çayları tercih etmek ,yemeklerde çorba tüketimine dikkat etmek ,protein ağırlıklı beslenmeye ,bol bol C vitamini almaya dikkat etmek ....Bir diğer şey de düzenli bir uyku erken uyuyup dinlenmeye sağlıklı bir uyku uyumaya dikkat etmek ...Egzersiz yapmak ,Kendimize zaman ayırmak...Sevdiklerimizle bir araya gelip sıcacık ev ortamında güzel vakitler geçirmek,mısır patlatıp kestane yapip kış gecelerinin tadını çıkarmak...Kar yağdığında kardan adam yapip kar topu oynamanın tadını çıkarmak...Her ne kadar zor olsa da ,gelecek doğalgaz faturalarını çok düşünmemeye çalışmak:)

   
 2. ıhlamur içmek bol limonlu:)

   
 3. göçmen kuşların peşine takılmak.

   
 4. Güzel fikirlermiş:)) Teşekkürler

   
 5. Kış uykusuna yatmak

   
 6. Sosona soğuğu ve hayat pahalılığını görünce insan kış uykusuna yatmak istiyor çok haklısın:)Tabi bu pek mümkün değil bizler için. En iyisi kışın da mutlu olmanın yollarını bulabilmek :)Teşekkürler

   
 7. kış mevsimi de diğer mevsimler gibi tadını çıkarmak kar yağdığında kar topu oynamak,kardan adam yapmak,battaniyenin içinde oturup televizyon izlemek, sıcacık besleyici çorbalar yapıp içimizi ısıtmak. ailecek güzel vakitler geçirmek, akşamları kitap okumak dinlenmek, egzersiz yapmak, enerjini yüksek tutmak gibi birçok aktiviteler yapılabilir.

   
 8. Öncelikle şu lanet 2022 yılını 31 Aralıkta çılgınlar gibi kutlarak göndermek

  Ardından bir yurt dışı tatili yapmak ve yenilenmek olacak şahsım adına :)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.