1 2 3 4 5 6 7 8

mülakatta adayların tamamına 100 puan verilmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  ankara sosyal bilimler üniversitesi görevde yükselme sınavı kapsamında kanunen uygulanması gereken sözlü sınav aşamasında jürinin toplam 16 kadro için sözlü sınava giren tüm adaylara 100 puan vermesi olayı.

   
  (Bkz: Helal olsun)
 2. bilindiği üzere kurumlarda görevde yükselme veya unvan değişikliği sınavlarında ilkin yazılı sınavlar ardından mevzuat gereği sözlü mülakat yapılmaktadır. ancak yazılı sınavlar katılımcıların ikamet ettiği illerde yapılırken, sözlü sınavların merkezde ( çoğunlukla ankara'da olmak üzere ) yapılıyor olması, sınavın adil olabilmesi açısından (hemen her dönem olduğu gibi ) riski de beraberinde getirmektedir. kaldı ki pandemi süreci- sağlık riski, başka bir ile gitmek suretiyle oluşacak yol harcırah giderlerinin bütçeye gereksiz yükü de düşünülmelidir. dolayısıyla yazılı sınavda zaten başarılı olmuş bulunan tüm katılımcı adaylara 100 tam puanın verilmesi uygulaması oldukça adil bir yaklaşımı sergilemektedir.

  zira yazılı sınavda kazanan adayların yetkinliği tartışmasız yeterli olmalıdır. binaenaleyh bunu uygulayan diğer bakanlıklarda işlem sorunsuz tesis edilmiştir. ( yazılı sınav sonuçları/ıslak belgeleri de buna delil niteliğindedir. )

  şimdilerde çevre ve şehircilik bakanlığı ile sağlık bakanlığının görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına katılıp yazılı sınavda başarılı olan adaylarının da böyle bir beklentilerinin oluştuğu ve gerçekleşmesi yolunda umut verici bir başlık.

  görevde yükselme neyse de, unvan değişikliği sınavını kazananların bunu fazlasıyla hak ettiklerini düşündüren olay. tarafımızca sonucu merakla beklenmektedir. ( düşünceli yüz ikonu )

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.