1 2 3 4 5 6 7 8

milletvekili maaşı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 2015 itibariyle 15 bin tldir.

  kişi başına düşen milli geliri 4 katımız olan ingiltereyle aynıdır.

  kişi başına düşen geliri 2 katımız olan çek cumhuriyetindeki vekil maaşından 2.5 kat fazladır.

  bunun aritmetiğini jöleli ekonomistler bir anlatsa da anlasak dediğim maaştır.

   
 2. Memur maaşını 10 a katlayandır...

   
  (Bkz: zenginliğin ölene kadar sürmesi)
 3. Fazlasiyla kul hakki barindiran maaslardan biridir.

   
 4. yüksek olmasının nedenini sürekli merak etmişimdir geçen gün hocam açıkladı rüşvet almasınlar diye maaşlar yüksek tutuluyormuş

   
 5. akp tarafından hazırlanan kanun teklifinde 23 bin tl'ye yükseltilmesi istenen maaş.

  allah daha çok versin.

   
 6. Milletvekili Lütfi Bayraktar vekil maaşının yetmemesi ile dert yanması.

  Lütfi Bayraktar, milletvekili maaşlarıyla ilgili soruya yanıt verirken "Az para demiyorum, çok iyi para ama bir vekilin masrafı çok ciddi arkadaşlar. Rabbime hamdolsun fındığımız var." ifadelerini kullandı.

  Milletvekilleri 2023 yılında aylık 73 bin 379 lira maaş alıyor. Milletvekilliğinden emekli olup görevine devam edenler için ise bu rakam 147 bin lirayı buluyor.

   
 7. içsesim diyor ki ;

  "vekillerimizden birine bir ay, tek bir ay olsun sıradan bir emeklinin maaşıyla geçinmesini öneriyorum. yapmazlar biliyorum ama belki biri... 7.500 tl. herhangi bir emeklinin aylığıyla ve onun maaşını harcayarak bir ayın sonunu kadar geçinmeye çalışsa ve sonucunu samimiyetle paylaşsa bizimle... milletin vekili kadrosundakilerden biri. vekilimiz ya hani... ne yiyor, ne içiyor, o paracığı nerelere harcıyor, ihtiyaçlarından ne kadarını karşılayabiliyor ? yapmazlar fakat...hiçbiri yapmaz. sus o zaman içsesim, boş boş konuşma lütfen." :(

   
 8. Düşürülmesi gerekiyor çok fazla maaş onlar için.Asil olan milletten,fazla almamalı vekiller

  Vekil dediğin biz leri temsil etmesi gereken,vekaleten yetkilendirdiğimiz kişiler

  Milletin sırtına kambur olan ve yük olan asıl onlar.

   
 9. MİLLETVEKİLİ OLMAK HERKESİN HAYALİ :)

   
 10. türkiye'deki yolsuzlukları gizlemek için şişirilen cambaza bak ögesi.

  bu maaş emin olun ki devede kulaktır. bunların hepsi, hepi topu 600 kişi değil mi? güncel milletvekili maaşı 73 bin küsürmüş, vekillikten emekli olup tekrar seçilenlerin maaşı 147 bini buluyormuş, hadi tbmm ortalamasına 100 bin diyelim. vekillerin toplam aylık maaşı 60 milyon tl.

  şimdi kıyas için 2022 yılı verilerine göre türkiye'nin en az nüfusa sahip ili olan bayburt'u seçiyorum. bayburt'ta il genelinde sadece 1022 öğretmen görev yapıyormuş. öğretmen maaşı şu an, haftalık girdiği ders saati, uzmanlık, dyk, nöbet vs. gibi etkenlerle değişse de ortalama 35 bin vardır, toplam ödeme aylık 35 milyon tl.

  yani düşünün ki dillere destan olmuş, adına türküler yakılmış vekil maaşları, türkiye'nin en küçük ilindeki sadece öğretmen maaşlarının 2 katı bile değil.

  üstelik unutulmasın ki bu 600 vekilin istisnasız hepsine, her ay onlarca düğün, nişan daveti geliyor, koca vekil olarak gitmezse, hiçbir şey takmazsa ayıplanır. seçim bölgesindeki yüzlerce öğrenci velisinden burs talebi geliyor, en azından bir kısmına burs vermezse veya bulmazsa ayıplanır. vekil maaşı gibi dillerden düşmeyen meşhur meclis lokantasında her gün 10 hemşehrisine yemek ısmarlamazsa ayıplanır. geçen bir vekil üstü kapalı bu söylediklerimi kast ederek maaşımız az demiş, sonuna kadar haklı.

  toplum vekil maaşları yerine ihalelerin yolsuzluk olmadan yapılmasına kafayı taksın. öyle ihaleler oluyor ki bir vekil 100-200 yıllık vekil maaşını tek ihaleden zaten kazanır yolsuzluk yaparsa. peki yolsuzluk oluyor mu? bırakın cumhuriyet tarihini, taa osmanlı'da bile bu konuda raporlar hazırlanmıştır, yolsuzluk hep oldu ve olacaktır da.

  bir tek ihalede bile yolsuzluk olmaması şartıyla vekil maaşlarının aylık 1 milyon tl yapılmasına razıyım.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam