1 2 3 4 5 6 7 8

meydan larousse

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 90 lı yıllarda gazete kuponlarını biriktirip seri halinde evlerimize aldığımız ancak virtinlerde süs olarak kalmaktan ve toz biriktirmekten başka bir işe yaramayan büyük ansiklopedi serisi. Gelişim hachette gibi farklı versiyonları da vardır.

   
 2. gecmis zamanin arama motoru, kokusunun etkin maddesinin "emek" oldugu ansiklopedi.

   
 3. Çocukluğumuzda okul ödevlerinde çaresiz kaldığımız anlarda bize yardım eden efsane kurtarıcı, eski zaman google yeni zamanın terkedilmiş kırmızı kaplı kitap serisi.

   
 4. Gazeteden kuponla alınırdı Sadece iki cildini toplayabilmiştik ev ödevleri o zamanlar ansiklopedilerden araştırılırdı

  yanlış hatırlamıyorsam resimliydi yada temel britannica ile karıştırıyorumdur

   
 5. Google in dedesi

  Arama motorunun kağıt hali.

  Tamamını hasta yatağımda gazete veya roman gibi okuduğum 6 ciltlik dev eser. Her bir cilt 600 sayfadan fazla idi ve 1992 yılında akşam gazetesi tarafından kupon karşılığı dağıtılmış eserdi.

   
 6. bir zamanlar evlerimizden eksik olmayan, bilmem kaç kupon biriktirip te cilt cilt alarak salondaki vitrinde yerini alan paha biçilmez ansiklopedi.

   
 7. sözlüğün babasıdır. eskiden googlemiz yoktu. yani bizim goolemizdi larousse. her cildi yaklaşık 1000 sayfadır. Türkçenin en kapsamlı lügatıdır. 1969-1973 arasında 12 cilt halinde yayımlanan Türk ansiklopedisi. Yayıncılar Safa Kılıçlıoğlu, Nezihe Araz, Hakkı Devrim'dir. Meydan Gazetecilik ve Neşriyat Limited Şirketi tarafından yayınlandı. Hala vitrinimizde durur.

   
 8. Eskiden salondaki vitrinler kocamandı. camlı, TV bölmeli, raflıydı. Bu ansiklopedileri oraya dizerdik ülkece. Onları pek okumadım, resimli olanlar daha eğlenceliydi

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam