1 2 3 4 5 6 7 8

memur dediğin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Memur dediğin devletin yüzüdür.İster güler olsun ister asık suratlı ama devleti temsil edendir.

  Weber'in dediği gibi memur, kurum ya da yönetici karşısında kişisel olarak hürdür, köle değildir. Onun ödevi, yasalarla belirlenen gayri şahsi görevleri yerine getirmektir.Ayrıca memur, iyi düzenlenmiş bir disiplin ve kontrol sistemine tabidir.Öyle canı istediğinde işi bırakıp gidemez.Yada istediği zaman işe gelemez.

   
 2. adrenalini sevendir. saf çıkarcı değildir, yeniliğe, eleştiriye açıktır, kalıplara sığmaz, dünya vatandaşıdır, açık görüşlüdür. yersendir. tam tersendir.

   
 3. memur dediğin bürokrasinin tüm çirkinliklerini sevebildiğin ve tüm çirkinliklerine rağmen işimi sevebiliyorum diyendir.

   
 4. kamu kurum ve kuruluşlarında devlet için çalışan personeldir. ast ve üst ilişkisi içinde amirlerinin dediklerini ve kendine verilen görevleri yapmakla mükelleftir. her ayın onbeşinde düzenli olarak maaşı yatar. farklı branşları vardır. eğitim, sağlık ve güvenlik gibi konularda birçok memur çalışmaktadır. her meslekte olduğu gibi memurlukta da çürük elmalar vardır.

   
 5. işini bilir. turgut özal "benim memurum işini bilir" demişti. işi bileceksin işe gitmeyeceksin diyen kurnazlardan içimizde çok olsa da, biz işimizi de bilir işimize de gideriz. aldığın paranın hakkını vereceksin..

   
 6. Düşmanı çoksa biliniz ki işini doğru yapıyordur.

   
 7. söz dinler

   
 8. memur dediğin

  memur dediğin

  denizin içinde ateştir memur

  pınarın gözünde yaştır

  memur dediğin nedir ki

  dilsiz bir kuştur memur.

  :)) olmadı ama olmuş gibi yapın.

   
 9. iki yakası bir araya gelemeyendir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.