1 2 3 4 5 6 7 8

Memleket sevdalısı atarlı insan.

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bu tip insanlar genelde bütün güzel şeylerin kendi memleketlerinde gerçekleştiğini söylerler. En güzel evler, en güzel yemekler,en güzel sebzeler,en güzel meyveler hepsi hepsi ama hepsi onların memleketinde olur. Genelde erkek kişisinde olur dediğim bu olayı çürütmüş bi yaşlı teyzem var.İstanbul'la Anadolu kıyaslanamaz diye bir kere de bu sözlük aracılığıyla avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum.

   
 2. Madem o kadar güzel herşey mükemmel yürü git memleketine bidaha da gelme diyeceğin tiplerdir,

  ama o zamanda şey mey kem küm ama işte zaruret şartlar, vsvs kıvırması yaparlar

   
 3. sözlüğün ilk günlerinde bana yönelik açılmış tepkisel konu. haklılık payı vardı tabi. eskişehir için yazdıklarımdan millete gına gelmişti. hak vermiştim o zaman, çünkü eskişehir'i görüp içinde yaşamayan anlayamazdı beni. bir de yazarın aleme(alem bendim.) talkın verip salkımı yutması ayrıca değerlendirilmeliydi.

   
 4. Eskisehiri güzel yapan o şehrin insanıdır, fiziki olarak çok vasat bir şehir, ortada porsuk başka da bişey yok, rahatligi eskisehiri güzel yapar

  Misal bursa fiziki olarak güzeldir,gezilecek görülecek yerleri vardır ama insanı sikintilidir , asiri yobazi , aşırı sekuleri , suriyelisi, göçmeni , etnik mahalleletoyle demografik açıdan bana göre sorunlu bir şehirdir ve evet memleketimdir

   
 5. çok fazla tartışmaya polimiğe girilmeyecek insandır. Her an kavgaya açık insan modelidir.

   
 6. memleketim olan sinop'a gelip de kötü duygularla ayrılacak bir kişinin varlığını düşünemiyorum. İlk kez sinop'u gören bir kişinin aklından geçecek olan ilk düşünce, "bir daha ne zaman sinop'a gelsem" olacaktır. Sinop ülkemizin en kuzey ucu olmakla kalmayıp, saklı cennetidir. İnsanıyla, deniziyle, yeşiliyle âşık olmayanı yoktur, bu konu da tartışmaya kapalıdır.

  Yok ben beğenmedim, güzel görmedim, insanı da şöyle, böyle diyen varsa da ne tartışacağım, beni zerre ilgilendirmez, sinop severler derneği başkanı olmadığıma göre, herkesin herşeyi sevmesi şart değil ya diyip, saygıyla karşılarım.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam