1 2 3 4 5 6 7 8

mavi gözlü olmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ilgi ve dikkat çekmekten başka hiç bir işe yaramayan göz rengi.

   
 2. Doğuştan bozuk pigmenti eksik göz. Güneşte iki katı kırışıyorsun. Her sene numarası büyüyen bir de gözlük kullanmak zorunda kalıyorsun. Belki güzel görünüyordur dışardan ama ben göremedikten sonra yemişim böyle güzelliği bana faydası yok.

   
 3. genel manada çok beğenilen göz rengidir. ama mavi göz rengine sahipseniz muhtemelen ten renginiz açık renklidir.

  narin bir vücut yapınız varsa,mavi gözlü ve açık tenliyseniz yandınız. güneş gözlüğü, güneş kremi, özel nemlendiriciler (paraben vs bulundurmayan ve 80 tl den aşağı olmayan fiyatıyla kendinizi çokdaha özel hissettiren) çantanızdan ayrılmaz.

  mavi gözlüyseniz gözleriniz sulanır, bir de yanında bonus olarak astigmat da varsa az ağrı çektiğinizde şükür edersiniz ve ağrı şiddeti artmasın diye dua.

  yaz kış güneş gözlüğü takarsınız, şu en meşhur en pahalılarından almalısınız sağlığınız için.

  tüm bunlara değer mi?

  bazen evet.

   
 4. kızlarda eğer sarışınlık özelliği birlikte ortaya çıkarsa ülkemiz erkeklerinin ilgi odağı olmaktan kaçamayacak göz rengine sahip olmaktır.

   
 5. Aynaya baktığımda farkettiğim durum.

   
 6. kahverengi gözlü olanların anlayamayacağı durum.

  mavi gözlü olmanın nasıl bir aksiyonu ya da iyiliği vardır, bu konuda pek bilgim yok. bana göre yeşil, kahverengi ya da siyah gözlü kişilerden farkı olmayan, türk insanının çok fazla sahip olmadığı, bazı kan grupları gibi nadir olan, dikkat çekmekten başka bir ayrıcalığı olmadığını düşündüğüm renk.

  ha bir de mavi gözlü kişilerin kem gözlü olduğuna inanılır ve en fazla nazarı değen kişilerdir, halk arasındaki inanışa göre. o yüzden mavi gözlü kişilere karşı bir önyargı vardır ve pek etrafımızda olmasını istemeyiz, bu renge sahip kişilerin.

   
  (Bkz: nazar)(Bkz: Kem göz)
 7. yeşil gözlü olmaktan farkı olmayan özellik.

   
 8. tıpkı kahverengi gözlü olmak gibi

   
 9. Sahip olan insana kendini dünyanın en güzeli hissi uyandıran göz rengi. Meraklısı çoktur. Ama önemli olan renk değil bakıştır. Turuncu da olsa gözün , bakışların derinse korkutmazsın.

  Yazan: turuncu göz

   
 10. çoğu entrysinden anlaşılacağı üzere büyük kıskançlıklara sebebiyet veren durum.:)

  allah böyle yaratmış bizi ne yapalım, siyah lens mi takalım?

  ayrıca mavi rengin değişik tonları var göz rengi olarak. açık maviden laciverte kadar en az elli farklı mavinin tonlarında renkli gözlü insan gördüm ailemde ve akrabalarımda.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.