1 2 3 4 5 6 7 8

market ve pazarların tıklım tıklım olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. her sokağa çıkma sonrası yaşanan yoğunluk. ve şimdi de dört günlük, 81 ilde yaşanacak olan yasağımız var.

  marketler kalabalık, sosyal mesafe diye bir şey yok. sürekli market çalışanları uyarı yapıyor. pazarlar talan edilmiş, fiyatlar uçmuş. insanları bayramlaşmaya göndermeyelim de salgının hızı daha da kesilsin derken, istenmeyen şeyler olacak gibi geliyor.

   
 2. 30 il artı zonguldak haricinde yasağa alışkın olmayan illerde olabilecek panik havası ve bayram alışverişi sebebiyle gerçekleşen durum.

   
 3. sokağa çıkma yasağının yan etkilerinden biri olan durumdur. büyük çoğunluğumuz sokağa çıkmayınca evde açlıktan ölebileceğini düşünerekten market ve pazarlara akın etti. sanki eski bayramlar varmış da herkes birbirini ziyaret edecekmiş gibi. bayramlar artık tatil olarak görülüyor. şeker almaya bile gerek yok neredeyse. bayram kırsal kesimlerde ve küçük yerlerde kutlanıyor artık.

   
 4. halkın maydanoz almak üzere pazarlara marketlere hücum ettiğini anlatan konudur. (ironinin dibi- maydanoz fiyatı sadece benim gözüme çarptı ... lazım da değilken takıldım bu fiyata)

   
  (Bkz: maydanoz 2,5 tl)
 5. çok ta şaşırtıcı olmayan , beklendik bir olay.

   
 6. covid-19 pandemisinin önüne geçmek isterken, halkın yasakları yanlış anlaması sonucu gerçekleşen durum. ya neden bizler böyleyiz, sanki aç kalacak gibi hareket ediyoruz. yasak kelimesinin o sihirli büyüsünden mi kaynaklanıyor anlamış değilim ama kendimizi kaybediyoruz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.