1 2 3 4 5 6 7 8

mantık evliliği

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Öyle bir evlilik türünün olması her zaman garibime gitmiştir. İstemediğin biriyle beraber olmanın neresi mantıklılıktır dediğim cümle.

   
 2. duyguların değil, mantığın birleşmesiyle oluşan,en ufak mantık hatasını götürmeyecek, sevgisiz evlilik.

   
 3. Daha çok orta yaş evliliklerinde tercih edilen durum.daha genç yaşlarda mantık pek devrede değildir ve doğal olarak tercih aşktan yanadır.

   
 4. Taraflar, birbirlerine ?aşkla? degil, bir takim tablolarla baglıdır. Mantık olarak birbirlerine uyduklarını düsünen çiftler, çevrelerindeki evliliklerden dersler çıkardıklarını zannederler. Ders çıkarmaktan bir hal olan bu çiftler, kendi sıkıcı hayatlarını didaktik üsluplariyla arkadaslarına da aktarırlar. yıllarca direnebilirler. Ama evlilik öyle mantık, biyoloji, matematik dinlemez, erkegin başka bir kadın için hareketlenmeye başlamasıyla sarsılmaya, kadının da ayni olaya dahil olmasıyla yıkılmaya başlar.

  tek çaresi; erken boşanma

   
 5. Bir türlü mantığımın kabul etmediği evlilik tercihidir.

   
 6. Mantıklı hesaplamalar sonucu alınan evlilik kararı..

  Ne sadece mantık olmalı ne de sadece aşk..

  İkisi de şart demeden geçemeyeceğim konu..

   
 7. 30 yaşından büyük olan ve bir işte çalışan kadın ve erkeklerin yaptığı evlilik türüdür. bu evlilik türünde çıkar aranmaz ve karşı taraftan beklentiler fazla olmaz. yapılacak olan evliliğin ileriki zamanlarda idame ettirilip ettirilemeyeceği düşünülür. manevi yön kadar maddi yönden de uyumluluk aranır. aşk kavramı fazla önemsenmez. aşk evliliklerinin aksine bu evlilik türünde kalpte kıpırdanmalar veya flörtleşme gibi heyecan yaratan şeyler olmaz. kimilerine göre şirket kurmaktan pek farkı olmayan bu evlilik türü, aşk evliliklerinin sorumsuzluk nedeniyle boşanmalarla son bulmasından dolayı günümüzde sayısını gittikçe artırmaktadır.

   
 8. bir erkek olarak evlilik ve mantık kelimelerini yanyana getirilmesine şiddetle karşı çıktığım başlıktır. (gülücük)

   
 9. İçinde mantık barındırdığını düşünmediğim durumdur

  Evlilikte mantık aranmamalı

   
 10. mantık denilen şeyin para ile eşdeğer olan evlilik türüdür.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.