1 2 3 4 5 6 7 8

mahalle düğünleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. düğün salonu yerine kendi evlerinde, mahallesinde yapılan düğünler.

  yalnız müzik büyük sorun bu düğünlerde. bu müzik olayına da bir standart getirilmeli. hastası, yaşlısı ya da küçük çocuğu olanlar var. düşüncesizce müzik son ses açılıyor ve diğer kişiler ne hali varsa görsün. belki evin birinde cenaze var. ev düğünleri yasaklanmalı ya da müziklere bir ses oranı getirilmeli.

  ha birde düğün salonlarında varolan corona standartları bu ev düğünlerinde yok. ondan sonra vaka sayıları artıyor deniliyor, kolluk kuvvetleri gerekli denetimleri yapmıyor yeterince. umursamazlık hakim.

  dün 81 ilde yapılan denetimlerde bekçi arkadaş maskesini çıkarmış, kenarda oturuyor ve halka maske takın diye telkinde bulunuyor. ve haber veriliyor, ondan sonra denetime çıkılıyor. bu da ayrı trajikomik durum. şaşkınlık içerisinde izliyoruz, güzide ülkemizin güzide davranışlarını.

   
 2. Mahalle düğünlerinden bıktık. Gece geç saatlere kadar aşırı gürültüyle birileri eğleniyorken sabah işe gidecekler dinlenemiyor. Oysa medeni ülkelerde çalışma hayatı eğlenceden önce gelir.

   
 3. İnsan Hukukuna Saygı...

  İnsan hukukuna saygı ve genel ahlak kuralları açısından son derece hak ihlaline ve rahatsızlığa sebebiyet veren mahalle düğünleri yasaklanmalı, yetkili makamlarca bu konuyla ilgili resmi bir düzenleme yapılarak kesinlikle meskun mahal dışına alınmalıdır.

  Zira, yüksek ses desibeli ile etrafı son derece rahatsız eden çalgılar eşliğinde gerçekleştirilen "çalgılı mahalle düğünleri", evinde, iş yerinde sakin ve huzurlu bir hayat sürmek isteyen insanları, hastaları, acısı ve yası olan vatandaşları rahatsız etmekte, aynı zamanda insan ve çevre hukukuna saygıyı ihlal ederek kul hakkına sebebiyet verdiğinden kesinlikle yasak kapsamına alınmalıdır.

  Çözüm olarak yerel yönetimler düğün yapacak vatandaşlar için meskun mahal dışında tesisler inşa ederek makul fiyatlarla hizmete sunmalıdırlar.

   
 4. Abartısız düğün öncesi bir hafta düğün günü artı üç gün daha devam edene şahit olduğum mahalle sakini diye bir şey bırakmadığından cinnet sebebi olduğundan 155'i aramak farzdır.

   
 5. Abartısız düğün öncesi bir hafta düğün günü artı üç gün daha devam edene şahit olduğum mahalle sakini diye bir şey bırakmadığından cinnet sebebidir. 155'i aramak da farzdır.

   
 6. sosyal mesafenin hiçe sayıldığı kalabalık grupların katıldığı ve iç içe oturduğu, yöresine göre silahların da susmadığı düğünlerdir. maganda kurşununa dikkat.

   
 7. corona virüs vakaları sonucunda elazığ'da yasaklanan düğün türü.

  darısı diğer şehirlerimize demek istiyorum. kimsenin kurallara falan uyduğu yok. sosyal mesafeymiş, maskeymiş hiçbirini göremezsiniz.

   
 8. Düğünler çok gürültülü çoook! Yanında oturanlarla 2 çift laf konuşamadan oturup, gürültülü çalgılar eşliğinde gayri İslami figürleri seyredip duruyorsun.

   
 9. cuma-cumartesi ve pazar günü olarak yozgat'ta hala yapılan düğünler. üç gün boyunca bu kişilerle hiçbir şekilde tanışıklıkları olmayan insanlar, bu gürültüyü çekmeye devam ediyorlar maaesef.

   
 10. yurdun dört bir yanında devam eden ve virüsün ülke geneline bu denli yayılmasına sebep olan etkinliklerdir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.