1 2 3 4 5 6 7 8

kütüphane

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kitaplık.

   
 2. Arapça kelime olan "kütüp" yani kitaplar kelimesi ile farsça ev manasına gelen "hane" sözcüğünün birleşmesiyle oluşur, kısaca kitaplar evi manasına gelir.

   
 3. araştırmak için sayısız kaynağın mevcut olduğu aynı zamanda sessiz bir şekilde ders de çalışmak için kullanılabilen bir yerdir.

   
 4. insanın içinde kaybolması muhtemel en geniş dünya, saatlerin nasıl geçtiği anlaşılmayan galaksi, en çok bilim, sanat, felsefe raflarında zaman geçirilen kitaplar ülkesi.

   
 5. İlkokullarda ve orta okullarda öğretmenlerimiz tarafından teşvik edilerek üye yapıldığımız ama o çağlarda nedense benim ilgimi çekecek kitaplara bir türlü aradığım halde ulaşamadığım sessizliğin hakim olduğu aldığın kitabı süresi içerisinde geri vermen gereken yerlerdir.

   
 6. her türden kitapların ve dergilerin bulunduğu, üye olup okuyabileceğiniz, içindeki sessizliğin her yerde olmasını dilediğim huzurlu ortam. hayalimdeki iş yeri, kitapseverler için mutluluk kaynağı.

   
 7. birçok kitabın birarada bulunduğu, araştırma için, ya da sessiz sakin kitap okumak isteyen kişilerin tercih edebileceği, kitap almak istediğinde senin adına üyelik açılan, para vermeden kiralama yolu ile kitap okuma fırsatı veren, sessiz sakin yerler.

   
 8. hep çalışmak istediğim devlet dairesidir.

  kitapların tozlu kokusunu içime çekerek emekliliğim için gün saymak istediğim yerdir.

   
 9. artık ilgi görüp gidilmeyen kitaplık.

   
 10. Çocukluğumuzda çoğumuzun uğrak yeri olan ve pek çok anısı bulunan, ancak şimdiki çocukların neresi olduklarını bile bilmedikleri, sahip çıkamadığımız sayıları yok denecek azalmış durumda olan, kitaphane.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam