1 2 3 4 5 6 7 8

kurabiye canavarı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sürekli kurabiye yiyen, canavar kostümlü susam sokağı karakteri.

   
  (Bkz: susam sokağı)
 2. çocuklara, nasıl kurabiye yeniliri öğreten,serçe parmağını havaya kaldırarak görsel olarak da anlatan karakter.

   
 3. susam sokağının en favori karakteridir . kurabiye ile olan duygusal bağı takdir edilir hedef odaklı oluşu örnek alınmalıdır döke saça yemesi ise dikkate alınmaması gereken durumdur

   
 4. mahalle aralarında apartmanlarda kadınsal altın gününe katılan tontiş teyzelere, yengelere altın gününe katılamayan erkeklerin taktıkları lakap

   
 5. yuvarlak cânım Kurabiyeleri mutemadiyen lüpleten yeşil yaratık. diğer yandan döke saça yemesine üzülünen o kurabiyeler hep boşa mı gidiyor diye kafa yorulan günleri de hatırlatmaktadır.

   
 6. Genelde cekirdek yerken, etrafi miniminnacik batirdigimda kendimi benzettigim; hizli yemesi ve etrafi cok batirmasiyla ünlü, trt'nin efsane cocuk programi susam sokagindaki karakterin ismi.

   
 7. yumurtayı çok sevmemden mütevellit çocukluğumda bana yumurta canavarı olarak uyarlanan kahraman.

   
 8. eskiden çocukken televizyonda gördüğümüz mavi renkli tüylü bir canavar. ayı gibi kurabiye yemesi ile aklıma kazınmıştır.

   
 9. Aklım hep o kurabiyelerde kalmıştır, acaba onlar gerçek miydi ve gerçekten döküp saçıyor muydu diye üzüldüğüm canavar.

   
 10. Adının canavar olup, aslında en sevimlisi olduğu, mavi peluş tüylü, dövercesine yediği kurabiyelerle özdeşleşmiş tatlı susam sokağı üyesi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.