1 2 3 4 5 6 7 8

kumbara

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bozuk para biriktirme kutusu. her çocuğun hayatına bir kez girmiştir.

   
 2. genellikle çocukların kullandığı ve içinde bozuk paraların biriktirildiği, çeşitli şekillerde ve renklerde yapılan -bazıları fazla güzel- filmlerde hep zor zamanlarda çocuklar tarafından kırıldıklarını ve içlerinin boşaltığını gördüğümüz minik kutular.

   
 3. cam kavanozların alternatif kullanma sebebi.bozukluklar bir yerde toparlansın hem de birikir bir işe yarar düşüncesiyle her evde bulunan,ve genelde dolmasını beklemeden açıp harcama yapılan bir anlamda mini banka.

   
 4. çocukken iş bank tarafından verilen ve bozuk para biriktirmemizi sağlayan fakat anahtarı bankada olup açamadığımız ve kırıp içindeki paraları harcadığımız dinazor veya farklı şekillerdeki bozuk para biriktirme kutusu.

   
 5. para biriktirmenin en kısa ve pratik yolunu sağlayan araç, bir ay önce sadece gerçekten para biriktiriliyor mu diye denediğim, gerçekten de faydasını gördüğüm bir ürün. çünkü gerçekten bir para ayırmıyorsunuz, sadece bozukları atıyorsunuz ve orada birikiyor. Kullanılmasını herkese tavsiye ederim

   
 6. Bankaların hesabı olmayana vermedikleri, olana kesin verdikleri tasarrufa alıştırmaya teşvik edici reklam logolu anahtarlı eşya.

   
 7. çocukları cimriliğe alıştırdığı ispatlanan kutucuk. ecnebi memleketlerinde çocuklar pigbank derler. aslında kum-para olsa bana daha mantıklı geliyor. hani kum saati gibi damlaya damlaya biriktirilen para manasında.

   
 8. Aylardır bozuklukları atıp doldurduğum tosbağa

  Ciddi tasarruf aracı

   
 9. Hep olmasının hayaliyle yaşadığım kutu.

  Şimdi arada çocukları ozendirsem de pek oralı olmuyorlar parayı alıp yemek daha keyifli olsa gerek.

   
 10. bozuk paraları hapsettiğimiz kutu. hapsetmek deyince biraz korkunç gibi gelse de, biriktiği zaman değerinde bir artış oluyor. hangi mahkum bu kadar değerli olabilir ki. açılamadığı için en güzel tasarruf kutusu ama o anahtar hiç kimse de olmayacak. yoksa bir anlamı kalmaz, akşam at sabah al olur.

   
  (Bkz: tasarruf)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.