Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

kpss 2010 genel kültür ve genel yetenek sınavlarının iptali

paylaş araştır

1. üzerinden yıllar geçtikten sonra gerçekleşen hadise.

şimdi akıllarda tek soru bu sınavlarla ataması yapılan binlerce memurun durumu ne olacak?

2. sınava hazırlanan adayların moralinin yerle yeksan olmasına neden olan olay.

haksızklıkların hakkının huzuru mahşehere kalmaması duası ile

3. 6 yıl sonra gelen adalet. adamlar öğleden sonraki sınav sorularını alacaklar ful yapacaklar ama sabahki sınavın sorularını almayacaklar. o zamanlar birde kendilerini aklamaya çalışmışlardı.

4. Devlet personel başkanlığının yaptığı açıklamada hakkıyla sınavı kazananların mağdur edilmeden çözüleceğini ve kopyacilari devletten men edileceği bir türlü skandalları bitmeyen sınav.

5. Başbakan Binali Yıldırım'ın mahkeme kararını da uygulayabiliriz, yeni bir kararname de çıkarabiliriz şeklinde cevapladığı konu.

6. adalet varsa bu sınav puanlarıyla atananların görevlerine son verilmesi gereken gelişme. sonuçta atama için gerekli şartlar oluşmuş olmuyor.

sınav sorularını çalanların görevine son verilsin gibi bir iddia asla gerçek adaleti sağlamaz. tamam bu soruları elde edip de yüzde yüz doğru cevaplayanlar mallık yapmışlar ama ben 100 net yapsam bana yeter diyeni nereden belirleyeceksin? ya da sorulara kısmen ulaşıp da 10-15 tanesini elde edeni nereden bulacaksın?

herkesin görevinin iptali maalesef kurunun yanında yaş da yanar gibi bir durum olsa da diğer türlü çözüm hep adaletsizliği de beraberinde getirecektir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.