1 2 3 4 5 6 7 8

kötü gün

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İşlerin üst üste bindiği, hiç bir işten tam verim alınamadığı, yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğu, gerek maddi gerek manevi sıkıntıların her yani sarmaya başladığı, zor zamanların kapıda olduğunu gösteren güne denir.

  Kötü gün de insan kendini anlayacak kişilere ihtiyaç duyuyor, kötü gün dostuna sahip olanlar, yalnız insanlara nazaran bu günleri daha rahat atlatırlar.

  Böyle dostlara sahip olmayanlara Allah sabır versin.

  Bazen bazı şeyler insanın elinde olmuyor işte.

   
 2. illa ki geçecek olan gündür

   
  (Bkz: çok da şey etmemek lazım)
 3. Kuzey yıldızını teskin edecek, yardımcı olacak insanlara ihtiyaç duyduğunun göstergesi olan entry. Allah kuluna yeter. Tüm dertlerin şifası kanaat, ibadet, gayrette. Rahmet bunlarda.

   
 4.  
  (Bkz: bitse de gitsek)
 5. Biraz sabır, çabuk pes etmemek ve iyi dostlarla atlatılabilen; işlerin beklendiği gibi gitmediği günleri anlatmak için kullanılan terim.

   
 6. Allah ın kullarına büyük bir imtihan hazırladığı günlere denir, isyan mı edecek yoksa sabır mı edeceksin sana kalıyor tabi.

   
 7. 'gitsin de bir daha geri gelmesin' diye düşünülesi gündür. sıkıntı verir, bitmek bilmez, can acıtıcı, yorucu gündür.

  yanında bir sevdiğin, halden bilen bir dostunun da olmaması halinde böylesi günler cehennem azabı gibidir. kimine göre sınav günleri, kiminin ise yakınını, sevdiklerinden birini kaybettiği veya borca girdiği belki evine icra geldiği, belki de istemediği, sevmediği birine tahammül ettiği, kısacası azap çekilen günlerdir. günün ardısıra, 'gidişi olsun da bir daha dönüşü olmasın!' diye beddualar edersin.

   
 8. öncesinde üzerinize gökyüzü çökmüş gibi ya da yıldırım düşmüş ya da elektrik çarpmış gibi hissettiğiniz, sürekli dua okuduğumuz günler.

  Hem yaşadığım hem de bir arkadaşımın an be an yaşadığını gözlediğim gün.

   
 9. çoğu insanın dost olmadığı gündür. kötü gün dostu bulursak ne mutlu bize..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.