Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

koronavirüste 2.dalga ihtimali

paylaş araştır

1. hala daha var olan ve azımsanmayacak derecede ihtimali artarak devam eden corona virüsün yeniden bulaşım oranının artması ihtimalidir.

diyarbakırda yaklaşık 300 yeni vaka tespit edilmiş ve sayıların düşmesiyle 1 e düşürülen klinik sayısı yeniden 5 e çıkarılmış.

2. insanların bir anda herşeyi normale dönüştürmesinden dolayı beklenen olaydır

virüs varmış gibi değiller artık

gerçi toplu taşım araçlarında bile dip dibe gidiyorlar artık

3. Maksimum bu hafta sonuna doğru belirtileri gösterecek dalgadir.

Ülkede vaka yokmuş gibi davranıyor insanlar

4. bulunduğum ildeki ambulansların hareketliliğinin artması ile umarım ilgisi yoktur dediğim ve sanki kaçınılmaz gibi görünen ihtimaldir.

5. gelme olasılığı yüksek olan durum.

o kadar rahat ki sokaklar, maske takanların sayısı çok az. bir kaç bölgede polisler ateş ölçüyor, maske uyarısında bulunuyor ama o kadar. ve polis noktasını geçen maskeleri hemen çıkarıyor.

6. tahmin edilenden daha çabuk geleebilecek durumdur.

Yaşadığım yerde maske olayı yok mesafe zaten yok. Hiç bir şey olmamış gibi hayat devam ediyor.

ama hastanelerden gelen haberlere göre vaka sayısı ikiye katlamış durumda. Hiç iyi görmüyorum gidişatı hiç..

7. gerçekleştiğini düşündüğüm ihtimal.

gerçekleşen şey nasıl ihtimal olursa artık. sadece yetkili ağızlar ikinci dalga geldi demedikleri için sadece ihtimal türküsünü çağırıyoruz.

8. korkutan ihtimal. bi klarantina dönemi daha atlatmaya gücüm yok

9. 2. dalga olması için : çin italya gibi 0 (+) görmeden yani yeni hasta olmaması lazım hala 1. dalgadayız.

10. henüz birincisini bitiremediğimiz için geçemediğimiz dalgadır. birincisi eskisinden çok daha şiddetli olarak devam etmekte maalesef. ha tabu okulları açmak gerek, virüsle yaşamayı öğrenmemiz lazım dimi.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.