1 2 3 4 5 6 7 8

kombi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sürekli sıcak su almanızı ve ısınmanızı sağlayan alettir.

  kendi ısınmanıza kendiniz karar verdiğiniz buna göre ısınmaya ayıracağınız payın kendi elinizde tutmanızı sağlayan sistemdir.

   
 2. doğalgaz sisteminin işlemesi için gerekli olan gereçtir.

   
 3. markasına göre yakıt miktarı değişen, kimi zaman haldır haldır çalıştırdığımız kimi zaman da kapat çok yakıyor diyo hunharca davrandığımız doğalgaz aracıdır.

  Özellikle kış aylarında kendisiyle daha fazla haşır neşir oluruz.

   
 4. Zırıltısı taşlık yolda rampa aşağı sallanarak giden doç (dodge) kamyonete benzemeye başlayan endüstrik aygıt.

  Bakım zamanı gelmiş belli ki. Bir hal çaresine bakacaz artık.

   
 5. Evin ağır masraf kalemlerinden birinin geçiş kapısı.

   
 6. Genelde bozuk olan ev aleti.

   
 7. Isıtma ve sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için ev veya iş yeri gibi küçük ölçekli kapalı alanlar için üretilmiş ısıtma cihazıdır.

   
 8. bu senenin kış ayının yaz gibi geçmesi nedeniyle fazla çalıştırmadığımız, bu nedenle bu sene cebimizi fazla yakmayan cihaz. arkadaşlarım 38-40 da yakarken ben 48-50 dolaylarında yakmaktayım ve onlarla hemen hemen aynı faturayı ödüyorum. benim ev 25 derece iken onlarınki 21 derece oluyor. evlerin yalıtımları ve metrekareleri aynı sayılır. bu durumda suyu 30-40 derece arası tutmakla 40-50 derece arası tutmak arasında pek bir fark bulunmuyor sanki. bu da yirmi yıl önce üniversitede gördüğümüz entalpi kavramını hatırlattı bana hayal meyal. belki de yanılıyorumdur.

   
 9. doğalgaz, lpg ve elektrikle çalışan tipleri var. verimleri yüksektir. kimyasal enerji veya elektrik enerjisini, ısı enerjisine çevirirler.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.