1 2 3 4 5 6 7 8

kıyıya vuran mülteci çocukların cesetleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İnsanlığın vicdanını kaybettiği kıyıya vuran çocukların bile bulmasına yetmediği durum.

  'Vuruyor mu yüreğinize

  Şayet varsa vicdanınıza

  Batsın para hırsınız medeniyetiniz insanlığınız

  Çekin kirli ellerinizi

  Alın hayatları karartan

  Ölümle beslenen kutsallarınızı'...

   
 2. asla yan yana olmaması gereken tüylerimi ürperten 2 sözcük. çocuk sözcüğünün yanına asla yakışmayan bir sözcük "ceset". çocuk kelimesinin yanında "cennet meyvesi, masum, şirin, cennet kokusu, geleceğim, meleğim... olması gerekirken insanın değil insanlığın öldüğünü anlatan başlıktır.

   
 3. bu savaşlara artık dur denmesi gerektiğinin en büyük kanıtı olan küçücük masum çocukların ortaya çıkardığı durum. insanların ölmediği, silahların sesinin duyulmadığı memleketlere gitmek isteyen küçücük yüreklerin, vicdanlarda açtığı büyük yaraların resmidir.

  Her konuda Avrupa çıkar ya, medenidir, insalcıldır, insan hakkı önemlidir onlara.. peki neden var bu vahşet, avrupa neden kör. yeri gelince Türkiye'yi yargılayanlar neden suriye konusunda duyarsız ve sağır.

  Oradaki çocukların tek suçu müslüman olmak ve insan olmak. balina kadar değeri olmayan yavrular.

  utansın dünya ve utanalım hep beraber.

   
 4. Vatansızlık, savaş, can güvenliği, bombalar ve yoksulluk nedeniyle hayatını kaybeden minik aylan'ın lastik pabuçları, minicik parmakları, dünyayı sarsan cansız bedeni aslında hepimizin sefilliğidir. Saltanat severlere, paraya iman edenlere, büyük koltuklardaki küçük insanlara, sonra da bir fotoğraf karesiyle yüreği burkulanlara, hepimize gelsin bakalım..

  melekler sana yer yapmıştır, artık üzülme, ağlama, üşüme, ve huzur içinde ol, ah o sularda ölürken ne kadar korkmuşsundur sen, düşündükçe içimiz acıyor, ama ne fayda.

  Hakkını helal et güzel çocuk, bu kocaman dünya sana yer bulamayı, seni kurtarmayı beceremedik.

   
 5. face de twitte paylaşım yapıp internet sitelerinde üzüldük mesajı klasik yazılar yazarak linkler vererek insanların vicdan rahatlattığı konu.

  o çocuk gelip bir lokma ekmek istese kimsenin umrunda olmayacaktı, sıradan bir suriyeli dilenci rolu yaftası biçilecekti, şimdi vefat etti, üzerinden show yapılıyor.

  ölüme sevinilmez ama belki de en iyi tarafı o masum yavrunun melek olması cennetlik olması.

  Allah rahmet eylesin, ailesine sonsuz sabır versin.

   
 6. İnsanlığın öldüğünün resmidir.

   
 7. insanlar yaşamak için ölüyor dediğim konudur. İnsanlıksa çoktan öldürülmüş.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam