1 2 3 4 5 6 7 8

kırılmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir kişiye karşı duyulan saygı,sevgi iyiniyet gibi duyguların iletişimdeki bir sorun yada bir davranışla erezyona uğraması,incinmek,küskünleşmek,gücenmek.kırılan incedir,incelikler kırılmaya sebeptir.

   
 2. genellikle hiç suçun yok iken bir kişinin seni üzmesi yada beklenmeyen bir tavırda bulunmasıyla gerçekleşen hadisedir. değer verdiğin kişilere karşı gerçekleşme ihtimali daha yüksek olandır.

   
 3. kırılmakta baz hakedilmemişliktir,haketmeyene haketmediğini verdiğimizi düşündürür sonuçta haketmediğimizi gördüğümüzü ve yaşadığımızı hissettirir.kırılan susar genelde.kıran, kırdığını farketmez bile.

   
 4. madde için,kırma eylemine maruz kalmak,ışık için izlediği yol üzerinde bir yüzeye çarpıp yön değiştirmesi,mecazi,kitlesel yok olma,telef olma (örn;vebadan kırılmak),direncin bitmesi(örn;uykusuzluktan kırılmak)anlamında bir fiil.

   
 5.  
  (Bkz: kalbi kırıldığı için ölebilir insan)
 6. kalpte hafif bir sızı ile kendini belli eden uzun süreli ya da süresiz hissedilen yoğun duygu.hissedilen bu duygu için yeterli sebep var mıdır?yoksa gereksiz bir duygu mudur kestirmek zor olsa da keyfin kaçması için yeterlidir.

   
 7. Düşüncesinde ve hislerinde ince, narin , hassas olan kişinin düşünce ve hislerini yıkmak ,yok etmek .

   
  (Bkz: düşüncesiz)
 8. darılmak,gücenmek anlamındaki kelime.

   
 9. zaman zaman insanlara yaşattığım durum.

  tabiyy ki istemeden.

  eğer isteyerek yaparsam:

   
  (Bkz: kendimi intihar ederim)
 10. gülün dala , dalın toprağa. toprağın ruzgara ,rüzgarın bulutlara, bulutların dağlara, dağların okyanusa, okyanusun yağmura... yenik düşmesi

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.