1 2 3 4 5 6 7 8

kırık,çıkıkçıya gitmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir yerimizde ağrı ya da kırık olduğunda doktora gitmek yerine bu işi yapan kişilere gitmek

   
 2. insanın kendine garezi yoksa kesinlikle yapmayacağı harekettir.

   
 3. çok inanıp güvenmediğim ancak dillerde anlatılan olayları dinlediğimde dudak büktüğüm olaydır.

   
  (Bkz: sağlık)
 4. medyanın tamamını "öcü" diye gösterdiği, bazen diplomalı kırık çıkıkçılardan daha iyi tedavi sunan ve son büyük temsilcilerinden ve bir efsane olan kırıhçı fehmi'nin vefatıyla tükenmiş alternatif tıp kollarının birinden medet ummak. söz konusu kişinin sağlığı olunca umut ona her şeyi göze aldırır.

   
 5. kırıkçının ve hastanın şansına kırık kemiğin röntgeni çekilmiş de parçalı değilse operasyonla çivi vs gibi alet edevata ihtiyaç olmayan kırıksa bir şekilde doğru pozisyonda sabitleyebilirse, çıkığı oturtma tekniğini kapıp oturtuyorsa başarılı olma olasılığı olabilecek kişinin, parçalı kırıkları nasıl kangrene çevirmeden tedavi edeceğinin merak edilmemesi imkansız durum

   
 6. doktorlardan çare bulamayan kişilerin, son çare olarak başvurduğu diplomasız sağlıkçılar.

  bu kişiler doktorlar kadar sistematik çalışırlar ve mutlaka hastaneden çektirilmiş röntgeni ister ve ona göre tedavi uygulamayı tercih eden kişilerdir.

   
 7. köy yerlerinde halen var olan doktordan önce bizi dede veya neneye götürüp hunharca kolumuzu bacağımızı bağırtarak çektikleri bir defa kol çatlaması nedeni ile köyde benimde başıma gelen çok can yakıcı doğru olmayan yöntem.

   
 8. bazı il, ilçe ve köylerde geçerliliğini sürdüren işlemdir. çaresizlik insanı her yola itiyor.

   
 9. bazen ciddi derecede işe yarayan sağlık arayışı. doktorların bile önerdiği kırık çıkıkçıyı gördü bu gözler. ancak çoğu zaman kırıklarda kemikler eğri bir biçimde kaynatılmış oluyor .

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam