1 2 3 4 5 6 7 8

kendini şımartmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Genelde verici insanlar hep başkalarını mutlu etme çabasına girerler. isterler ki ailem, eşim, dostum, akrabam mutlu olsun; sevdiklerim mutlu olursa, böylece ben de mutlu olurum. ancak iş kendine gelince başkalarını mutlu etmek için gösterdiği perfonmansın onda birini kendine yapmaz. işte bu aşamada bu insanların kendini şımartmayı öğrenmesi gerekiyor. bir kere yapsalar bunu, eminim devamı gelecektir.

  Hep başkalarına değil, bir kere de kendinize hediye almak, haftanın altı günü başkalarının sevdiği yemeği pişirmeyip, bir gün kendi sevdiğiniz yemeği pişirmek, bir gün iş çıkışı hemen eve gelmek yerine sinemaya gitmek, aklınızda yokken pastanenin önünden geçerken vitrinde gördüğünüz en sevdiğiniz tatlıyı almak, hafta sonu fazladan iki-üç saat uyumak gibi normalde yapmadığınız ancak hep yapmak istediğiniz ve size mutlu edecek olan şeyleri yaparak kendinizi ödüllendirmiş olmanız, kendinizi şımartmaya başladığınızı gösterir.

   
 2. katıldım. başkaları için yaşamak diye başlık olsa daha şık olurdu. bu tür insanları ben de çevremde görmekteyim. evlatları için yemeyen, giymeyen anneler görüyorum. çocukları ders çalışıyor diye bakkala kendi giden babalar da tanıdım. bu kadar özverili olmak, aşırı değer vermek, sorumluluk vermeden her şeyi kendisinin üstlenmesi insanı ciddi olarak yıpratıyor.

   
 3. Kendimi nasıl şımarttığımı açıklayacağım başlık.

  1- İstediğim müziği dinlerim, müdahale edeni deşerim.

  2- Başımı alır yürüyerek giderim. belli bir mesafeden sonra geri dönerim. Olsun buna da şükür.

  3- İstediğim eşyadan derhal kurtulurum. ağırlığa gelemem. Evde bir adet bıçak, 3 adet tencere bulunmaktadır.

  4- Film açarım. beğenmezsem sonunu beklemem fosur fosur uyurum kimse de karışamaz.

  5- Bulduğum hayvanları eve getiriyorum şimdilik karışan eden yok.

  Bu kadar. Başka da şımarıklığım olmaz. Masrafım olmaz, kaprisim olmaz, giyimim, yemek seçmem olmaz.

  Ha unuttum. arada bana gelirler ağzıma geleni sayarım herkesi tek tek sayarım rahatlarım. Eşim de sesini çıkarmaz, ezberledi artık ne yapsın.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.