1 2 3 4 5 6 7 8

Kaktüs dikeni

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Elimde kafam kadar nasır oluşturan diken.

  Kaktüs tarafından resmen saldırıya uğradım. Akraba da olsa çiçek yürütmeyeceksin. Sahibini tanıyordu, beniyse ısırdı zaar.

   
 2. küçük dikenlerin daha büyük problem oluşturduğu, çölde yetişen bitkinin savunma aracı.

  büyük dikenler battığı zaman rahatlıkla çıkarıyoruz ama tüy şeklinde olanları bulup çıkarmak sorun oluyor. evdeki tavşan kulağıma uzaktan bakıyorum, ondan sonra diken ara dur.

   
  (Bkz: kaktüs)(Bkz: tavşan)(Bkz: kulak)
 3. kaktüsün, evlerimizde bulunan elektronik cihazların yaydığı radyasyonu emdiği iddia edildiği üzere ve bazılarının fıstık yeşili gibi çok güzel renklerinin harika görüntüsü olduğundan gülü sevenin dikenine katlandığı misali katlanılması gereken, bir uzvu.

  ben en çok radyasyon yaydığını düşündüğüm elektronik cihaz olan modemin çevresine el değmeyecek şekilde konumlandırdığım için dikenlerin olumsuzluklarından muzdarip değilim.

   
 4. çocukluk anılarım en kötüsü. küçük dikenlisiyle fesleğeni yan yana görüp bunları mıncıklıyormuşuz ya diyerek deneyimlediğim çiçek. fesleğenleri de, kaktüsleri de hala seviyorum. ama o dikenlerden kurtulmak cımbız yardımıyla bir haftayı bulmuştu. bir süre kaktüslere küstüm ama geçti (gülücük) çocukluk işte. o gün her gördüğümü sorgulamadan yapmamak gerektiğini öğrenmiş oldum (gülücük)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.