1 2 3 4 5 6 7 8

kakaolu kek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Her ne yaptıysam kakaolu kısmının dibe çökmesini engelleyemediğim kek.

   
 2. kek yaparken, sade yapmak yerine, kek malzemelerinin içerisine kakao konması ile yapılan kek. sadece kakaolu yapılıyorsa, yapımı zor olmayan ama zebra kek yapmak için uğraş veriliyorsa, katların birbirine karışma olasılığı yüksek olan kektir. bu tarz kek yapmak isteyenler kakao yerine çikolatalı puding koyarak daha nemli ve koyu renkli, lezzetli kekler elde edebilirler.

   
 3. Tepside yapıldığı zaman pişirme sonrası üzerine süt dökerek daha da lezzetli hale getirilecek kek çeşidi.ya da ıslak kek olsun deniyorsa keki yaparken ki o kakaolu karışımdan bir bardak ayırıp pişince üstüne dökülür ki fazlasıyla güzel olur.

   
 4. çayla iyi giden, mümkünse ıslak olanının yapılması gereken, kurusunu sevmediğim kek türü. yapımında kabarmamasından şikayet edilendir. şimdi kabarık olsa da olmasa da aynı tadı vermiyor mu? yada kabarmayınca kek hamur gibi mi oluyor? bu soruların kafamda dönmesine sebep olmuştur. ayrıca kürdan batırılıp kekin canı yakılarak bir şeyler yapılır bu keke. kekin suçu ne, kürdanla deşme ne diye. ayrıca yaş pasta varken suratına bakılmayan yiyecektir bu. kadınların en sık yaptığı şey olduğuna göre yapımı kolay olsa gerek. neden her zaman yaş pasta yapılmıyor? milyon tane soru sordurdu bu kek.

   
 5. kek ailesinin en kolay yapılan ve maliyeti olmayan kek çeşidi.günlerde ya da akşam çaya gelecek misafirlere beş dakikada yapılıp fırına atılıveren ,üzerine sos dökülen haline de kunta kinte denilen hamur işi.

   
 6. misafirlere ikram etmek amacıyla sıkça tercih edilen, normal keklere göre daha çok sevilen, özellikle çocukların çok sevdiği, ıslak olanının ise bambaşka bir tadı olduğu, insanın yerken fazlaca kaçırabileceği, çayla güzel giden tatlı.

   
 7. keke tadlandırıcı özelliği kadar renk ve desen vermeye de yarayan ıslağına hayır diyenini görmediğim özelikle çocukların sütle tüketmeye bayıldığı kek türü

   
 8. kakao ile bütünleşen tadından yenmeyen keklerin şahıdır. sadece kakaolu olması tercih sebebi iken hem kakaolu hem sade birleşimi de gayet estetik ve lezzetlidir.

  tatlı krizine girenler için katmerli bir lezzettir.

   
 9. kakaoyu sevmediğim için ilgili çekmeyen kektir.

  meyvelisi candır ötesi heyecan.(gülücük)

   
 10. Tek başına yavan olan kektir

  Çikolata sos ile desteklemeli tadını (Gülücük)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.